Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak olyan anyukák itt,...

Vannak olyan anyukák itt, akiknek negatív irányban változott a párkapcsolata mióta szülők lettek?

Figyelt kérdés
Az én fejemben már sokszor megfordúlt,jobb lenne egyedül a babával.Míg csak ketten voltunk,többet törődtünk egymással,többet segített itthoni teendőkben.Most sokszor szúrkálódik,megjegyzéseket tesz,s a legtöbbször ketten vagyunk a fiammal.Az elején még felváltva fürdettünk,pelenkáztunk,foglalkoztunk a kicsivel.Most már csak akkor tesz bármit is ha szólok.Hátha van sorstársam...
2009. júl. 18. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Sorstársat is biztosan találsz, de egyet ne felejts el. Mi nők sokszor érezzük azt hogy elhanyagolnak minket stb. Főleg most hogy ugye szinte bezárva elzárva élünk eleinte a pici babával. Nem akarok kételkedni abban amit leirtál, de sokszor érzem ezt én is, de sokszor érzem azt is hogy talán nem is őbenne van a hiba, csak keresem benne a hibát. Érted hogy mire akarok kilukadni?
2009. júl. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Valahol mindketten hibásak vagyunk,biztosan.Egy kapcsolathoz két ember kell,s nem csak benne keresem a negatív dolgokat.De minden olyan más lett köztünk,nagyon egyedül maradtam a fiammal.
2009. júl. 18. 22:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is nagyon megváltozott a kapcsolatunk ,szinte én nem vagyok számára csak a kisfiunk!

Szörnyü rossz igy élni!

Üdv Nikol

2009. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem ez abból adódhat, hogy ha bevalljuk, ha nem, nekünk most fontosabb a gyerek, közelebb áll hozzánk és ezt ők is érzik, emiatt féltékenyek és piszkálódnak.Nálunk is előfordult. De ilyenkor szoktam a fordított pszihológiát használni. Ne vedd fel! Bár tudom, hogy nehéz egy fárasztó nap után, de próbálj pár napig kedves és megértő lenni, többet foglakozni vele és hidd el, változik a helyzet. Ők is gyerekek:))
2009. júl. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Nekem már az unokáim is felnőttek,de sok véleményt olvasok a gyerekekkel és a házasságokkal kapcsolatban is.Nagyon sok fiatalasszony elvárná,hogy a férje glóriát vonjon a feje köré,amiért gyereket szült "neki".Egy gyerek születése csodálatos,de természetes dolog.És nem a férjnek szüli egy nő,hanem kettőjüknek.Aki a férjének szüli,miért válik el-és miért nem hagyja neki a gyereket,miért ragaszkodik foggal-körömmel hozzá ?Sokan vannak,akik a gyerek rabjai lesznek.Egy percre nem hagyják szegényt magára,sokszor még a háztartásra is alig jut idejük,a férjükre pedig még kevesebb.Egy férfi a kisgyerekkel nem nagyon tud mit kezdeni.És nem fogja jobban megszeretni,ha az álladóan sír,hisztizik,mert az anyuka elrontotta,és este ha hazamegy,a feleségével nem tud másról sem beszélni,mint a gyerekről.

Nem akarom azt mondani,hogy ez mindenütt így van,de a kommentekből sok esetben erre a következtetésre jutok.

Nálatok is valami olyasmi lehet,hogy a férjed háttérbe szorítva érzi magát a picivel szemben.Megkellene ezt beszélnetek egymással,néha a szülőkre hagyni a picit és elmenni együtt egy színházba,étterembe,vagy csak kettesben egy sétára.Neked is jót tenne kimozdulni otthonról és a házasságodnak is jót tenne.A babának sem ártana,mert nem jó hosszútávon,ha csak az anyuka van melletteKívánom,hogy minden rendben legyen közöttetek.

2009. júl. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam így egy időben. és rájöttem, hogy bennem van a hiba. akárhányszor nem volt itthon, szóltam érte, hogy nem csak az enyém a gyerek, és örülnék, ha néha részt venne a fürdetésen, stb.

Teljesen megváltozott, itthon volt, segített, de állandóan "belekötöttem", és tudat alatt játszottam a mártírt. amikor éppen játszott volnaa gyerekkel, mert én csináltam valamit, egyből rávágtam, hogy hagyd csak, hadd jöjjön ki utánam a konyhába, máskor is itt van ilyenkor. ölbe vette, szóltam neki, hogy ne szoktassa ölbe, mert nem fogok bírni vele. stb, sok ilyen volt. és rájöttem, hogy én vagyok az oka, hogy inkább akkor nem segít, hiszen minden mozdulatába belekötök.

nem mondom, hogy nálatok ez van, csak példának írtam le. gondold át ez is, nem ilyen gond van-e esetleg. próbáld odaadni neki a gyereket, és ne szólni bele abba, hogy ő mit hogy csinál vele. egyszerűen vonulj el otthonról:-) és örülj annak a fél órának, amit egyedül, csak magaddal foglalkozva töltesz. legyen ez fodrász, kozmetikus, szoli, vagy akár csak egy kávé!

2009. júl. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A nagymamának teljes mértékben igaza van, hiába van lepontozva!
2009. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi is éppen "hullámvölgyben" vagyunk. Sajnos ahhoz, hogy ilyen helyzetbe kerültünk, egyaránt felelősek vagyunk a férjemmel. Ő külföldön dolgozik, ritkán, kiszámíthatatlanul jár haza. Én - segítség nélkül - két gyermekkel itthon vagyok. A gyermekeket mindketten akartuk, mégis szinte egyedül nevelem őket. Rengeteget kell dolgoznunk azért, hogy újra közel kerüljünk egymáshoz. Szeretjük egymást. Ez kétségtelenül igaz. De én túl érzékeny vagyok, ő meg türelmetlen, és ez a kombináció bombaként tud robbanni.
2009. júl. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!