Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma elmentünk egy családbarátho...

Ma elmentünk egy családbaráthoz fürdőzni, a lányom 10 hós, és utána tudtam meg hogy a 3 éves kislány ótvaros. Mit jelent ez?

Figyelt kérdés

És fertőző? Most mit csináljak? Nagyon ideges vagyok.

Hívjam az orvost?


2009. júl. 17. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Jézusom, ezek nem normálisak, hogy odahívtak titeket!!!

Az ótvar fertőző, pl ha a gyerekek egymás ruháit érintik is el tudják kapni. Láttál a kislányon gyennyedző sebeket, főleg a szája körül? Szerintem hívd fel a védőnőt vagy a gyermekorvost, antibiotikumos kezelés kell sajnos, ha elkapta...

Nem akarlak megijeszteni, de hívd a dokit mielőbb! Ez szörnyű, hogy lehetnek azokat az emberek ilyen hülyék??!!

2009. júl. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
42%
Hogy nem a barátaid, abban biztos lehetsz! Normális ember ilyet nem tesz a másikkal. Az ótvar nagyon fertőző, elég ha hozzáért a ruhájához, de gondolom be is engedték a medencébe a baba mellé...amugy te is elkaphattad, napokig lappang ráadásul. Antibiotkum és krém irtja ki, általában mocskos környezetben lesz egy gyerek ótvaros, főleg ha nem fürdetik eleget. Ugy is lehet ótvart kapni, ha megcsip egy bogár és mocskos körömmel össze-vissza vakarja a kisgyerek. Pár nap és kiderül, ha baj van. Ha kiütések jönnek elő, azonnali gyógyszeres kezelésre szorul.
2009. júl. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Durva! nekünk is ótvaros a szomszéd kislány, bekem egy5 éves lányom van, és és 30 hetes terhes. és ők is közlekednek a boltba taliztunk velük. Iszonyat ahogy kinézett a gyerek, és még elhívtak fagyizni, mentünk is. Itthon gondoltam utána nézek mi is ez, és majd el ájultam!!!Fertőző!!! Érintéssel is! kb max 1 hét a lappangás ideje, én leöltöztettem a lányom meg magam is, és jó alaposan lezuhanyoztunk safeguard szappannal, a lányom haját meg is mostuk. Meg van ilyen kórházi gertőtlenítőnk, és azzal is befújtam magunkat. Felelőtlenek és buták az ilyenek. a dokid nem tud mit csinálni, várj, ha 1 héten belül jönnek a tünetek akkor doki, ha nem,akkor szerencsétek van. :)
2009. júl. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi lányok, már hívtam az orvost, azt mondtam figyeljem a gyereket, ahogy hazajöttünk mind3an fürödtünk egyből, remélem nem lesz baj :S
2009. júl. 17. 21:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!