Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire vagytok felkészülve...

Mennyire vagytok felkészülve a vészhelyzetekre?

Figyelt kérdés

Csak azért fogalmazódott meg bennem ez a kérdés, mert most hallottam, hogy egy kislány lenyelt egy lufit és megfulladt (bár ezesetben anyuka túl sokat nem is tudott volna tenni!) és most belém ötlött a gondolat, hogy mit tennék én, ha bármi hasonló történne. Lenyel egy játékot, vagy bármi hasonló van. Nem tudom, hogy lennék e annyira talpraesett, hogy megállom a helyem ebben a helyzetben.

Ti mennyire érzitek magatokat talpraesettnek? Esetleg voltatok már ilyen helyzetben? Hogy reagáltátok le?


2009. júl. 17. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Én teljesen felkészültnek érzem magam és helyt is állok majd ha jön a baj!

Jó is lenne ha így lenne,de szerintem akkor az ember megfagy,mindent elfelejt. Még nem volt részem ilyenben és remélem nem is lesz.

2009. júl. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom 20 hónaposan a szájába vette a chipsekben található kis hülye érmét vagy mi az.

Az öcsémmel volt és hát ő engedte neki, hogy egyen belőle, míg én kint főztem. Arra rohantam be, hogy a gyerek köhög, szinte fuldoklik, a tesóm meg ordibál nekem. Azonnal kinyitottam a száját, de higgadtam, nem pánikoltam, még csak nem is reszketett a kezem. Elég mélyen megláttam keresztben azt a kis mütyűrt és egyetlen nyugodt, határozott mozdulattal lenyúltam a torkán és megragadtam. Gyorsan kihúztam és adtam neki inni. Innen kezdve elkezdtem izzadni, remegni és ekkor jött a pánik, hogy rosszul is elsülhetett volna. Abban a pillanatban nagyon észnél voltam hála Istennek.

2009. júl. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Babám csak szilárd ételt volt hajlandó elfogadni hozzátápláláskor-gondolhatod. Voltak durva helyzetek. Megoldottam. Újraélesztéstől nagyon félek, de remélem nem is lesz rá szükség.
2009. júl. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gratula az elöttem szólónak.Én se vagyok az sikítós fajta,ha gond van cselekszem,de bizony nem mindig tudnám,hogy mit is kéne.Az élet rengteg dolgot produkál és nem mindenre van elvben való felkészülés.de csak remélem,hogy higgasd és ügyes leszek.
2009. júl. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Csak nagyon remélem, hogy ha ilyen helyzetbe kerülök, hasonlóan tudok cselekedni, mint anyukám! Ő mindig higgadt mardt és tudta a dolgát.

Én csak garatulálni tudok, hogy ilyen ügyesen és azonnal tudtál cselekedni. Valamint mindenkinek azt kívánom, hogy soha ne kerüljön ilyen helyzetekbe! Ha mégis, ügyes legyen! :)

2009. júl. 17. 14:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!