Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olyan mintha babámat nem...

Olyan mintha babámat nem érdekelné a helyváltoztatás. Ami messzebb van az nem érdekli, nem kúszik, nem mászik-mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
10 hónapos
2009. júl. 17. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom ugyanígy volt (épp ma 10 hónapos),mindenki azt mondta, hogy lusta, mert nagy baba (10 kg). Aztán engem mégiscsak aggasztott a dolog, elvittem egy Dévényes gyógytornászhoz és kiderült, hogy nagyon laza az izomzata. Szóval akarna ő, csak nem tud. Most heti 2X gyógytornára járunk. Szerintem nézesd meg, mielőtt késő lenne.
2009. júl. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Babám is 10 kg. Lehet hogy elviszem. Mi a menete? Mármint kit keressek?
2009. júl. 17. 09:51
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam, hogy nem szeret hason lenni, de azért mostanra már megkedvelhette volna ezt a testhelyzetet-nem is igazán forog emiatt-tud csak nem akar.
2009. júl. 17. 09:53
 4/8 anonim ***** válasza:

Mindenféleképp vidd a Dévényesekhez. Nálunk is ugyanaz volt, mint az első válaszadónál, már elmúlt 11 hónapos, mikor kiderült a "baj".

A google-ban keress rá az intézményre, van telefonszám is, a lakhelyedhez legközelebbi gyógytornászt fogják ajánlani és készülj fel, hogy pénzbe fog kerülni (de ha jól tudom , csak akkor nem, ha neurológus ad beutalót, egyébként megkérik az árát).

..és még valami:ne aggódj, segitenek a babán!!!

2009. júl. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

csatolok egy linket:


www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1245763506.3626.xls


Itt is keresgélhetsz.


Az előző voltam.

2009. júl. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mi ma voltunk harmadik alkalommal a Dévényesnél és nagyon-nagyon pozitívak a tapasztalataim, máris látszik a javulás a babám mozgásán. Persze nem mondom, lelkileg fel kell rá készülni, mert a gyerkőc végigordítja az 1 óra hosszát. Anyagilag is elég húzós (1 óra 4000 Ft itt Miskolcon) de megéri.

Nem ültettétek esetleg a babádat? Mert ha nem tud még magától felülni és te mégis ülni hagyod az is árt neki és visszavetheti a mozgásfejlődésben is. Sajnos ezt a hibát mi is elkövettük :-(

2009. júl. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ültettük amikor már döntött helyzetből, vagy valamiben megkapaszkodva fel tudott ülni. Hasizomból, sík felületről nem tud felülni.
2009. júl. 17. 13:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 17. 13:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!