Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is ilyen haspók?

Más babája is ilyen haspók?

Figyelt kérdés
Tápszeresek vagyunk, holnap leszünk 2hónaposak. a kisfiam napi 6-szor eszik 120-150ml-t. Sokan úgy gondolják ez sok neki, de mit csináljak ha sír, ha kevesebbet adok neki. Már tápszert is váltottunk, mert eddig a milupa Ha1-et ette, most a sima 1-est! Kinek mennyit eszik a babája?
2009. júl. 16. 15:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Kisfiam 2 és fél hós. Szintén haspók! Legalábbis vannak olan időszakai. Mostanában napi 6x eszik 130-at. Néha kicsit több, néha kicsit kevesebb. Szerintem ez most pont jó. Mármint ha kiszámolom, hogy 5 kiló, 5x150=750. Ezt osztom a 6-tal. Így kb ennyi is az adagja. Szerintem simán tudna többet is enni, ha hagynám, de szerencsére nem kér. Hetekkel ezelőtt más volt a téma. Többet evett, mint 'lehetett' volna. Védőnő szerint legalábbis! Én meg úgy vagyok vele, hogy bár túlzásokba nem szabad esni, de ha még kér, adni kell. Mi sem eszünk mindig ugyan úgy. Van, hogy egyik nap többet ennénk, másik nap meg alig!

Hány kiló? És szépen fejlődik amúgy? Mert ez az, ami igazán számít!

2009. júl. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi anyatejesek vagyunk,igaz már 5hósak de így nézett ki 2hósan egy napunk(éjjel nem kelt):150,160,120,140,170

Volt ezeknél több is és kevesebb is. Ne foglalkozz hogy mások mit mondanak.Annyit adj neki amennyit enne.Ha nem kell neki úgyis visszautasítja.

2009. júl. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk is ugyan ez a helyzet, mi is tápszeresek vagyunk, és vasárnap leszünk 2 hónaposak.

Én is sokszor aggódok, hogy túl sok neki a kaja, de muszáj adni, mert különben sír. Néha átverem, mert ha még esetleg enne, de én úgy gondolom, hogy az már tényleg nagyon sok, akkor megteáztatom.

Nappal 3 óránként jelzi hogy éhes, de éjjel csak 1X kelünk fel enni. Esti fürdés és vacsi után alszik kaja nélkül 6-7 órát, aztán így valamikor hajnalban kér csak legközelebb, aztán onnantól kezdve 3 óránként.

Így jön ki a napi 6 evészet, de mindig megeszi a 120-125-öt, sőt (minha tudná, hogy vacsira be kell kajálni) fürdés után volt már olyan, hogy a 150-170-et is megette. Ha napközben nagyon belekeveredik az alvásba, akkor néha-néha elhúzza 4-5 óráig is annélkül hogy felébredne, olyankor persze kivárok.

Valóban többet eszik így, mint kellene, (mi is 5 kilók vagyunk), de mit csináljon az ember, ha enni kell, akkor nincs apelláta, mert nem a türelmükről híresek az ekkora babák.

Én elkövettem azt a hibát, hogy mereven ragaszkodtam ahhoz amit a doktornőnk mondott: minden evés után ordított a drágám, én meg voltam győződve róla, hogy biztos hasfájós. Erre a doktornő még az addig adott adagunkat is lecsökkentette, ami aztán totál kiverte a fiamnál a biztosítékot. Tömtem szegényt mindenféle hasfájás elleni cuccal, de csak nem akart használni semmi.

Aztán szerencséjére egyszer anyukám etette meg, mert elaludtam és nem akart felkelteni, annyit adott neki amennyit kért a törpe, erre az én fiacskám evés után úgy beájult, mintha fejbeverték volna, és nem volt sírás. Így jöttünk rá, hogy mi volt a baj, nem hasfájás, hanem éhség.

Azóta azon poénkodnak, hogy éheztettem a gyereket.

Szóval én megtanultam, hogy ajánlott adagok ide vagy oda, nem egyformák a gyerekek, ha több kell neki, akkor többet adok neki, de azt a 3 hetet még egyszer nem csinálom végig, egyen annyit amennyi kell.

2009. júl. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat. szépen fejlödik a kicsi, pontosan nem tudom hány kilo most nem volt mérve, de 2 het volt 4630gr. Nekem is éjszaka egyszer kel fel enni, olyan 2-3között, aztán reggel 7-kor indul a napunk. Fürcsi után eszik, aztán olyan 9-10között alszik, és hajnalig húzza. Kicsit megnyugottam, mert olyan rossz, amikor mindenk azzal jön, hogy milyen sokat eszik, meg ne adjak neki annyit, akkor hagyjam hagy sírjon? Sok hülye van. Ha kell, hát adjuk nekik. Jó babázást kívánok mindenkinek:)
2009. júl. 16. 19:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!