Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szó nélkül tudod hagyni?

Szó nélkül tudod hagyni?

Figyelt kérdés

Meg tudjátok állni,hogy ne szóljatok rá a férjetekre,hogy ezt így meg úgy kel csinálni mert a babika így meg úgy szereti??

Amikor látod,hogy szegény picike ott üvölt apuci karjaiban és tudod,hogy ha elvennéd tőle fél perc alatt csendben lenne,vagy apuci éppen rosszul fogja stb...akkor meg tudjátok állni,hogy csendben legyetek??mert ugye sok szakember azt mondja,hogy hagyni kell őket,hogy ők is megismerkedjenek és a babóka rájöjjön,hogy anya így apa meg úgy csinálja a dolgokat!!


2009. júl. 16. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom megállni!de csak megemlíteni szoktam,hogy én ezt mondom,így csinálom,a helyzettől függően.

nem akarom apát megbántani,kioktatni!

2009. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg tudom állni, bár nemigen van rá szükség, szerencsére. Kislányom még csak 5 hónapos, de imádja az apját. Soha nem is sírt Nála. Pedig, párom sokmindent máshogy csinál, mint Én. Valamint, rengeteget vannak együtt Nélkülem is. Szerintem ez a dolog kulcsa. Hagyni kell Őket kettesben lenni, szerintem nem az a baj, hogy apuka máshogy csinál dolgokat, és a babádnak nem tetszik valami, hanem az, hogy nincsenek eleget együtt.
2009. júl. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ha látom, hogy bénázik szegény, akkor mondom neki, hogy hogy csinálja, nincs ezzel probléma szerintem


olyan is van sokszor, hogy pl sír a babó, mert megijed valamitől és a férjem kétségbeesve a kezembe akarja nyomni, mert nem tudja, mit csináljon vele - na olyankor nem veszem el tőle, hanem mondom neki mit csináljon, hogy ő is meg tudja nyugtatni

szerintem ez nem baj


más tészta az, ha valaki mindent jobban tud és idegesíti a férjét azzal, hogy folyton beleszól abba, hogy mit hogy csinál a babával

2009. júl. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van hogy ha nálam ideges marad akkor jön apa és nála mindig megnyugszik...
2009. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom szo nelkul hagyni, de finoman szolok Apanak.
2009. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én is szólok, de nem csak apának, hanem mindenki másnak is aki kézbe veszi, sajna. Nem kellene pedig szerintem, de nem bírom megállni.
2009. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szia!

Én szoktam szólni de csak akkor ha nagyon sír nála valamelyik és látom, hogy nagyon nem boldogul, és nem tudja mit kezdjen abban a helyzetben, hogy én hogyan szoktam megnyugtatni. Egyébkén ilyen nagyon ritkán fordul elő. Szerencsére jól elvannak és tudja kezelni őket. A gyerekek tudják, hogy van amit én így, apa úgy csinál. Szerintem így jó. Persze ez nem olyan dolgokban van, hogy amit ,egyikünk tilt azt a másik megengedi. Arról szó sincs. Amit nem szabad, azt nem szabad. Remélem nem voltam nagyon kusza. Három gyerekes anyuka

2009. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
megbírom álni.Muszály neki is kiismerni a fiát.mit szeret jobban,mitől nyugszik meg.stb.ha nagyon nem megy valami,akkor szoktam elmondani,hogy én mit szoktam csinálni.direkt nem ugy mondom,hogy ő hogyan csinálja most.nem akarom elvenni tőle az örömet,hogy megoldott valamit.
2009. júl. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Még régebben egyik éjjel sokat szenvedett a pocija miatt a kisfiam. Férjemmel éjszakáztunk is rendesen. Hol nálam volt, hol nála, de ölben sem volt mindig jó, akkor is nagyon tudott sírni. Apja épp pelenkázni készült, mire szegénykém (mármint a kisfiam) felvisított, de brutálisan, mire a férjem csak lesett. Én meg ugrottam és vettem át tőle, gondoltam inkább, mert már kezdett könnybe lábadni a szeme, úgy sajnálta. Aztán ahogy átvettem, elkezdtem másképp ringatni és sissegtem neki. Erre hamar megnyugodott, és aztán apja is. De gyorsan tettem is hozzá, hogy én így szoktam, mert ugye a pociban is hallja a súgó, zúgó hangokat és ez nyugtatja.

Azóta is ha valamit nem úgy csinál, nagyon finoman szólok. Aztán látom is rajta, hogy ő is sokkal elégedettebb, ha ügyesebben bánik a fiával. Nem sértődik meg érte. Élvezi is az apaszerepet! :)

Amúgy ő is látta az elején, hogy nekem is adták a tanácsokat.

2009. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!