Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen borzasztó mostanáb...

Disi kérdése:

Miért ilyen borzasztó mostanában a fürdés?

Figyelt kérdés
Egy éves múlt a babám és mostanában egyre rosszabb a fürdetés. Születésekor még együtt csináltuk, aztán mikor kicsit nagyobb lett rájuk hagytam, hadd legyen a kettejük kis közös programja. Ritkán ha úgy jön ki a lépés, akkor fürdik velem (kb. heti egyszer). Ott szoktam őket hagyni, és általában nincs is gond, de pár napja mindig sírásba torkollik. Ha bemegyek valamiért a fürdőszobába, akkor azonnal odajön a kád széléhez és nyújtja a kezét hogy vegyem ki. És onnantól kezdve nem lehet megnyugtatni. Mostanában nagyon anyás lett, apát emlegeti napközben ha meglátja a fényképét vagy megcsörren a telefonom, viszont mikor hazaér nem nagyon foglalkozik vele. Szeret is vele fürdeni szerintem, hetente egyszer-kétszer elmegyek zumbázni, belenyúlik a fürdetési időbe, mivel eddig működött lelkiismeretfurdalás nélkül elmentem, mert tudtam hogy nem lesz gond. Hétfőn elmentem, később valamiért elkezdett sírni, elmentek pancsizni és megnyugodott. Ma viszont fürdés közben meg akart mutatni az apukája egy foltot a derekán, bementem megnézni és onnantól kezdve újra elkezdődött a sírás. Szeparációs szorongás lehet vagy valami más? A vizet is nagyon szereti, strandon óriási hancúrozást vág le mindig a medencében, babaúszásra is járunk.

2012. júl. 25. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Felesleges ennyire mereven ragaszkodni a programhoz. Egyéves babának még semmi szüksége rá, hogy kettecskén legyen az apukájával, ha úgy nyugodtabb a kicsi, legyetek bent mindketten a fürdésnél. Vagy ha mindig akkor sír csak, ha bemész a fürdőszobába, ne menj be! Apuci majd megmutatja a foltot a derekán fürdetés után. De egyébként tényleg nem értem, minek kell ez az mindenáron kettesben vannak hajcihő, ha ráadásul a gyereket csak stresszeli. Eddig azért nem zavarta, mert olyan 10-11 hónapos körül kezd csak tudatosodni bennük, hogy pontosan kivel vannak, illetve hogy anyuci távol van, addig akár a szomszéd néni is fürdethetné, az is mindegy lenne.
2012. júl. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem ragaszkodunk ahhoz hogy kettesben legyenek, csak olyankor egy kicsit felszabadulok, összerántom picit a lakást úgy hogy nem jön a nyomomban valaki aki abban a pillanatban újra szétszedi :))) Felporszívozóm vagy söprök, felmosok. De lehet igazad van és az lesz a megoldás ha én is bemegyek hozzájuk.
2012. júl. 25. 23:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát akkor most jön az "anyuci fürdet, apuci porszívózik és felmos" korszak. ;)
2012. júl. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó!!! Mondom is holnap apukának :DDDDD
2012. júl. 25. 23:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!