Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kb. mikortól állnak át a...

Kb. mikortól állnak át a babák a napi egyszeri alvásra?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 és fél hónapos, és a nappali alvásai elég nehezen jönnek össze. Eddig kb. 1 óra 20 percet aludt délelőtt és délután is. Az utóbbi napokban már csak kb. 40 perc volt a délutáni. Ma délután pedig egyáltalán nem volt hajlandó elaludni. Lehetséges, hogy már lassan átáll az egyszeri alvásra? És ha igen, akkor az az egy alvás hosszabb lesz vajon? Vagy csak a nagy meleg az oka?
2009. júl. 15. 23:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szia! a nagy meleg tényleg bezavarja a babákat. amúgy kb. 1 éves kora után jöhet el az idő, hogy már csak délután igényelje az alvást, de sajnos ettől nem alszanak többet... nálunk így volt, ezért 13 hósan mehetett már bölcsibe. Persze ez nem zárja ki, hogy amikor fáradt és velünk van otthon, akkor ne aludjon 1 órát délelőtt is, de ált. csak délután alszik.
2009. júl. 16. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 14 hónapos, egy hete szokott át arra, hogy nappal csak egyszer aludjon. Volt egy átmeneti időszak, amikor hol így hol úgy, de mára már csak ezt igényli. Persze tudok több olyan babát, akik már egy évesen csak egyszer aludtak, minden gyerek más ütemben igényli ezt szerintem. Nekünk erőltetés nélkül ekkorra sikerült.
2009. júl. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nélatok eljött az idő az átállásra, de lehet csak rossz napjai vannak most. Talán jön a foga, vagy új ételt kapott.

15hós lányomnál most derült ki(!!), hogy allergiás a tejtermékekre(vátunk is orvost). Mióta elhagytuk őket, újra alszik napi 2szer: de.2óra du. 1-másfél óra. Ezelőtt összesen alig aludt 1 órát...


Szóval sztem előtte zárj ki minden más lehetséges okot.

2009. júl. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Kimaradt, hogy az idegrendszerüknek 2 éves korukig szükségük van a napi 2szeri alvásra.

De persze ez csak elmélet, "papírfomra", csak gondoltam megosztom ezt az infót...

2009. júl. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom 10 hónapos korától, az óraátállítástól alszik egyszer. Lassan viszem is aludni, ált. 1 órától alszik 3ig. Reggel 8 körül kelés és fél 9 felé alvás. Neki enyyi elég.
2009. júl. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányom kb. 10-11 hónapos kora óta alszik csak napi egyszer. Viszont ez az alvás hosszabb lett, kb. 3 órás.
2009. júl. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat! Tegnap újra 2-szer aludt, de lehet, hogy most már nálunk is eljön az átállás ideje.

Mindenkinek szép napokat kívánok!

2009. júl. 17. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!