Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen sűrűn fertőtlenítitek...

Milyen sűrűn fertőtlenítitek ki a babus dolgait?

Figyelt kérdés
Cumi, cumisüveg, kanál, műanyag játék stb...most 5 hós a manóm. Meddig kell fertőtlenítgetni egyébként?
2009. júl. 15. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a cumisüveget mindennap beleteszem a fertőtlenítő lötyibe egy fél órára.

A játékait kimosom, fertőtlenítem amikor megkapja, aztán csak ha indokolt. Pl: valaki összefogdosta.

A cumiját, ha kiesik a szájából mindig lemosom sima vízzel és kb. 2-3 naponta beleteszem a lötyibe, de annál nem mindig várjuk ki a fél óra hatóidőt, mert nincs meg cumi nélkül.

Mi 4,5 hónaposak vagyunk.

Az engem is érdekelne, hogy meddig kell ennyire vigyázni. Én a szájpenésztől tartok nagyon.

2009. júl. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
:)) Igen én is a szájpenésztől tartok! Ahogy írtad én is így csinálom, de tartok attól nehogy "túl" fertőtlenítsem a kis világát!
2009. júl. 15. 18:29
 3/3 anonim ***** válasza:
6 hós korukig kell fertőtleníteni,utána már nem hiszen eszegetni kezd,és ugye a gyümi nem steril:) Mi 5 hósak vagyunk.Anyatejes,de iszunk már.Cumisüveget minden reggel sterilizálom.Játékokat csak első használatba vétel előtt szoktam,ill.ha más kisgyerek megfogdossa. Cumit ha leesik simán lemosom,1,5 -2 havonta cserélem,közbe 2-3x fertőtlenítem.
2009. júl. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!