Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor növik ki a babák, hogy...

Mikor növik ki a babák, hogy mindent eldobálnak?

Figyelt kérdés

Lányom mindig mindent eldob. Játék közben még hagyján, de a kaját is. Egy fél virslit 13Xkell felvennem, mire elfogy, a kenyeret 24X, ---stb...Ti ezt hogy kezelitek? Mert ha nem veszem fel neki, vírsit, hisztizik és nem eszik tovább, ha visszaadom, reflexből és tudatosan eldobja ismét.

Mikor fog ez végre elmúlni?

Most 13 hós


2009. júl. 15. 16:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Szia!

Az én fiam 14 hós, és ugyanezt csinálja. Én is várom, hogy kinőlje.

2009. júl. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
54%

Mikor nekik kell visszahozniuk.

Ha a kaját eldobja, ne add vissza. Mond, hogy ez étel. Ha éhes marad, legközelebb tudni fogja, hogy nem dobja el.

A játékát csak akkor add vissza, ameddig számodra is mókás a játék.

Nem tud menni?


Ne engedd, hogy az étellel játsszon, mert így nyolcévesen papírgalacsinokat dob majd a napközistálba, húszévesen meg fazekastól dobja ki a penészes pörköltet.


Ha játszani akar szólj rá, másodszorra vedd el az ételt, és vess véget az étkezésnek. Mondd hogy elvitte a cica, és ne adj korábban, mint a következő étkezés. A gyermeket nevelni kell, nem szolgálni.

2009. júl. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%
Eleve, kenyér nem kerülhet a földre, sohasem.Ezt neked kell biztosítanod! Ne engedd meg!
2009. júl. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Nem értek az utolsóval teljesen egyet, hisz minden irodalom szerint a fejlődés része,hogy játszik az étellel.

De ennek ellenére próbáltam azt is, hogy elvettem, és nem adtam vissza, persze éhes maradt, és üvöltött, így a következő kaja előbb jött.

A gyerek ilyen korban még nem érti meg, hogy miért veszed el tőle a kaját, és csak magammal szúrok ki, hogy hallgathatom,a hogy nyűglódik...

Bár nem tudom mi a tökéletes megoldás, mert se ez, se az nem tökéletes, valami köztes kéne..

2009. júl. 15. 16:28
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem neveled, azt nem tudja kinőni, csak egyre neveletlenebb lesz! Tanítani kell és nevelni: jutalmazni és büntetni. Meg kell tanítanod, mi jó és mi rossz. Még ő nem tudja. És mielőbb!
2009. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
"Játszik az étellel" nem azt jelenti, hogy eldobhatja! Hanem gyűrögeti, csócsálgatja. Forgatja a szájban, elkeni az ujjával. De nem egy évesen! Ezen már egy kisdednek túl kell lépni , és szépen megtanulni enni. Játszik az étellel, míg csecsemő. A játék fogalmába a célba dobás még itt sem értendő bele!
2009. júl. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nem olyan kicsi a gyereked, mint te látod! Egy éves gyermek megérti, amit újra és újra szépen következetesen tanítanak neki. Ez nagyon csúnya, amit csináltok, ne haragudj, de ne hagyd rá!Persze, hogy játszik, ha belemégy a játékba. Hiszen most te is játszol az étellel. Így ezt nem elhagyni , hanem tökélyre fejleszteni fogjátok!
2009. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szóloknak. 2-3 alkalom után hidd el nem fogja dobálni. És ez nálunk vonatkozik a játékokra is. Ha dobálja elveszem. Most már nem dobálja azokat sem :o)
2009. júl. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem hallgatni kell ahogy nyűglődik, hanem megmondani, hogy nem kellett volna eldobni. Aztán elterelni a figyelmét, pl. labdázni. Meg kell tanítani: a labdát dobjuk, a babát nem. Az étkezéskor pedig nem játszunk. Ne könyvből neveld!


Ez kinek jó?

1.Neked nem.

2. Neki sem, ez nem étkezés. A nyugodt, családi, közös étkezést tanítsd!

3. Férjednek nem..

4.Környezetnek ciki nézni

5. a virslinek kínszenvedés.


Macskátok van? amit eldob, legyen a cicáé!

2009. júl. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hm, kicsit meglepődtem.

De jó, legyen.

Akkor már csak azt meséljétek el, hogy hogy tanítsam meg, hogy nem dobálja el az ételt és az itatópoharát?

Mert már sokszor csináltam, hogy elvettem, de nem voltam előrébb vele.

És akkor ne egyen a gyerek? Mert ha elveszem az első figyelmeztetés után a második eldobásnál, -mondjuk- akkor igen éhes marad. És ilyenkor nem lehet elterelni a figyelmét, főleg nem ha velem van, mert akkor meg a ciciért harcol és addig hisztizik, amíg meg nem kapja. És ezt meddig kell következetesen csinálni, hogy abbahagyja? (mert én előbb kapnék idegbajt az ordítástól, mint hogy ő megtanulja...)

De tényleg, akkor segítsetek légyszi hogy mit hogyan csináljak?

2009. júl. 15. 17:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!