Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos körüli babátoknak...

4 hónapos körüli babátoknak van napirendje?

Figyelt kérdés

Lányom 4 hós volt egy hete és minden napunk egy káosz.

Csak anyatejes, eddig nagyjából igény szerint szoptattam, de úgy érzem, ez nem vezet sehova.

Az esti elalvás (7-8 között) ami fix, de hogy mikor ébred (6-8 közöttt bármikor), mikor alszik és mennyit, mikor eszik soha nem fog kialakulni úgy érzem.

Napközben 3-4x fél órákat alszik, azt is össze-vissza.

Éjjel is van hogy felkel enni, van, hogy csak hajnalban.

Próbáltam este odaadni a lefejt tejből amiafagyasztóban van, hátha még éhes, de egyáltalán nem kell neki.

Holnap is el kellene mennem délelőtt időponra valahova, fogalmam sincs hogy mikor fog enni, semmit nem tudok előre tervezni.


2009. júl. 15. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez a helyzet. Bízom benne hogy kinövi :-)
2009. júl. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 3.5 hós a baba, de már másfél hónapja kb igy nézünk ki:

5-6 körül ébred, gügyög, emészt

6-7 között megéhezik, eszünk (anyatejes)

evés kezdetére rá másfél órára elálmosodik, és simán elalszik

9-10 következő etetés, addig alszik, ébred, hogy éhes

f1-f2 körül megéhezik, evés

4-f5 körül megéhezik, evés

7-f8 körül megéhezik, evés, utána fürdés, utána megint kicsi szopi, simán elalszik.

Átalussza az éjszakát.

Vannak eltérések, hogy 6x eszik, nem 5x, nagy melegben vagy növéskor, de amúgy ez fix. Magától alakult ki, igy szerintem max kicsit tudod alakitgatni a babád, de ne erőltesd. Majd kialakul :)

2009. júl. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Remélem ha már nem lesz nyár és meleg, javul a helyzet.

Most éppen alszik egy negyedórája, hogy meddig az meglepetés:-))

2009. júl. 15. 15:25
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk volt (most 5 hónapos), de Én nem tettem semmit ezért, csak figyeltem Őt, és alkalmazkodtam hozzá. Ezáltal a következő a helyzet: reggel 7-8 között kel, eszik, aztán tízórai után, 10 körül elalszik 1 órára, délben ebédelünk, utána 1 óra körül elalszik úgy 3 órára általában, aztán uzsi, játék, séta, ha van valami progi, akkor az, fürdés előtt eszik, fürdés után szopizik, és este 9 felé alszik el.
2009. júl. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt akár én is írhattam volna, még a holnapi időpontos dolog is stimmel. Az én babám még ordít is mellé szóval a tököm tele van. Persze nagyon szeretem de már nehezen bírom. Remélem már nem tart soká ez az időszak.
2009. júl. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A lányom 3,5 hós koráig minta-napirendet alakított ki magának: 3 óránkénti szopi, közte rendszeres alvások (egyedül elalvás a kiságyban vagy ha kint voltunk a kocsiban), este is egyedül elalvás és végigaludta 6 hetes kora óta az éjszakát este 8-tól reggel 7-ig, akkor felkelt gügyögve-mosolyogva szopizni, majd azonnal visszaaludt és aludt (én meg vele együtt örömmel) délelőtt kb. 1O.ig. Nem is szerettem más anyukákkal beszélgetni, mert én ki voltam mindig aludva, nem lehetett panaszom a lányomra és így sok anyukával nem értettem szót.


DE: egy hónapja felborult minden!!!

Ébred 6-7 között, nem alszik vissza, ordít, ha szopi után beteszem a kiságyba. A kocsiban ordít, nem tehetem bele, mert addig sír, amíg ki nem veszem! Magától nem alszik el, CSAK CICIN!!! Elkezdtem igény szerint szoptatni, mert óránként szopik, össze-vissza alszik, egyszóval hatalmas KÁOSZ lett az egézből. Nem értem. Megkergültek ezek a 4 hós csöppségek?

Egyelőre kivárok, hátha visszaáll majd minden a régi kerékvágásba. Ha nem, akkor nem tudom, mi lesz.

Ja, nekem is volna elintéznivalóm holnap délelőtt és nem tudok időpontot mondani, mert fogalmam sincs, mikor fog aludni...

2009. júl. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Drágaságom még mindig alszik :-))

Ha ébren van, utál egyedül lenni, nagyritkán nézelődik csak el az ágyában.

Kézben szuper, vigyorog, gyagyog, fújja nyálát.

Mostanában egyből hasra fordul, úgy elvan egy darabig, aztán jön a nyafogás.

Egyedül a babakocsi ill. a kocsi ahol tök jól elvan.

De iyen melegben sétálni sem lehet, kocsink meg szervízben.

Mégegyszer köszi a válaszokat!

2009. júl. 15. 16:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!