Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babák anyukái!...

Tápszeres babák anyukái! Hogyan eszi a babátok a tápszert?

Figyelt kérdés

Mármint mindegy egyes étkezésnél ugyan annyit kap? Éjjel is? Mert állítólag éjjel kevesebbet kell nekik adni, mert megterheli a pocit.

Nálatok ez hogy megy?


2009. júl. 15. 13:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Éjjel kevesebb is elég az én kislányomnak. Nappal 120-150-et eszik, éjjel csak 90-et, ha egyáltalán felkel enni.
2009. júl. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kicsim mindig 120ml-t eszik, általában este is!mennyi idösek vagytok? Bocs hogy kérdezek, csak érdekelne mennyit eszik? Köszi! Minden jót:)
2009. júl. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig annyit adtam, amennyit kiván a baba - nem gép, hogy mindig ugyanannyira leygen szüksége. Te se mindig ugyanannyi kaját eszel minden nap, van amikor többet kivánsz - és reggel, délben és este se mindig egyforma az étvágyad! A babád is egy kis emberke - ugyanolyan mint te.
2009. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

11 hetes. Napi 6x eszik, beleértve az éjjelit is (1x). Mindig 130-at adok neki. Nagyon ritka, ha nem eszi meg mind, de akkor is csak max 5-10 mili marad meg.

Nektek mennyi idős a babátok??

2009. júl. 15. 13:40
 5/11 A kérdező kommentje:
13.40-es! Azért tápszeres babánál nem tudod ugyan úgy szabályozni. Vagy te tudod, hogy most csak 100-at fog enni, vagy épp 120-at? Mindig 130-at kap (most növeltem az adagját). Nem erőltetem belé, ha nem eszi meg mind!
2009. júl. 15. 13:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
az én babám 8hetes, igazi haspók:) ha kevesebbet adok neki, mindig ordít:)2voltam
2009. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 3 hónapos, 130 ml-t eszik étkezésenként ( napi 6X)ebből egyszer éjszaka.Ő éjszaka 2 körül megeszi az adagját, és utána nekem nyugodtan alszik reggelig. Nem vettem észre, hogy megterhelné a pocakját.
2009. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A 13:40-es vagyok: én ugy szabályoztam, hogy mindig kicsit többet (+ 20 - 50 g, attól függöen, hogy mennyi az átlagos adag) tettem az üvegbe, mint amennyit rendszerint eszik és ha éhesebb volt, akkor tudott többet enni, de ha kevesebbet kivánt, akkor meghagyta - igy a baba maga tudta szabályozni.

És még egy tipp: ird néhány napig, hogy mikor mennyit eszik, akkor az egész napi mennyiség az, ami a mérvadó - ha egyik nap lényegesen kevesebbet eszik ,akkor valami gond lehet (nme biztos, h0gy van, de lehet), ha többet, akkor megnött az étvágya és ezentúl többet igényel.

(Négy gyereket neveltem fel, van tapasztalatom)

2009. júl. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Az én kincsem is kb 2-3 körül eszik és alszik reggelig. Én sem vettem észre, hogy bántaná éjjel a tápszer.

Én is írtam, hogy mikor mennyit, de nemrég abbahagytam, mert nem látom értelmét.

Eddig 7x evett 110-et. Éjjel 2x kelt enni. Akkor kitaláltam, hogy az esti kaját 130-ra növelem, simán bevágta. És így meg csak egyszer eszik éjjel, jobban is alszik. Aztán nappalra is átálltunk a 130-ra, kitoltam 3,5-4 órákra 3 helyett, így 6x eszik 7 helyett. Így meg van az adagja, picit több is.

2009. júl. 15. 14:17
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 15. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!