Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha "nagy" a baba, akkor ne...

Ha "nagy" a baba, akkor ne adjak neki tejpépet egyáltalán?

Figyelt kérdés

9,5 kilós lány, 7 hónapos. (72 cm). TÁPSZERES. Szóval nem kicsi. És nem tudom, adjak-e neki tejpépet. A főzelékeket is úgy csinálom, hogy vagy nagyon pici krumplit teszek bele, vagy egyáltalán nem, hogy ne hízzon nagyon.. :((


Szerintetek? El vagyok keseredve, nem akarom, hogy óriásbébim óriás kislány legyen az oviba a többiek között...


2009. júl. 15. 13:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Én is hasonló cipőben járok. Az enyém fiú, 7 hónapos, 10,3 kg és 75 cm. A védőnénik összeszaladtak, de az magasságához viszonyított súlya nem sok, a normál határon belül van. Csak éppen az 1 évesek ekkorák. Nálunk apukája volt ilyen hatalmas baba. Most teljesen normálisan néz ki, kisgyerekként se volt kövér. Én is aggódom, de a védőnénik nem sok okos tanáccsal tudtak szolgálni. Ne adjak neki babapiskótát, kekszet, rántásos főzeléket. Ilyet még soha nem evett. Én Sinlacot adok neki, de csak az esti tápszerbe egy picikét, így átalussza az éjszakát, meg ha nagyon hígra sikerül a főzelék vagy a gyümölcs, egy kicsit sűrítem. Eszik banánt is, de hát valamivel jól kell lakatni. Nagyon bánt a dolog, féltem. Az meg külön rosszul esik, ha sovány babák anyukái kioktatják az embert, itt is többször olvastam ilyet. Többször megmutattam már a gyerekorvosnak is, de mindig azt mondja, hogy ránézésre se kövér, ne aggódjak annyit. Szerintem akkor kell különösen odafigyelnünk rájuk, ha már rendesen esznek a mi ételünkből. A nagymamákra meg ráparancsolni, mivel hajlamosak tömni a gyereket süti, palacsinta stb. Ha vígasztal valamennyire, nem vagy egyedül a problémával.
2009. júl. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hát igen, akkor nem vagyok egyedül. :) Mi is tök normál méretű kisgyerekek voltunk a férjemmel együtt, hát remélem a lányom se fog kilógni a sorból. Engem is kioktatott a védőnőnél egy 1 éves 8,5 kg-os kisfiú anyja a múlt héten.. Csak a jómodoromnak köszönhető, hogy nem küldtem el melegebb éghajlatra. (azt mondta, túl van etetve, ami egyáltalán nem igaz! Sőt, nagyon is odafigyelünk rá).
2009. júl. 15. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!