Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha "nagy" a baba, akkor ne...

Ha "nagy" a baba, akkor ne adjak neki tejpépet egyáltalán?

Figyelt kérdés

9,5 kilós lány, 7 hónapos. (72 cm). TÁPSZERES. Szóval nem kicsi. És nem tudom, adjak-e neki tejpépet. A főzelékeket is úgy csinálom, hogy vagy nagyon pici krumplit teszek bele, vagy egyáltalán nem, hogy ne hízzon nagyon.. :((


Szerintetek? El vagyok keseredve, nem akarom, hogy óriásbébim óriás kislány legyen az oviba a többiek között...


2009. júl. 15. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

a tejpép nem hizlal!

nem lehet, hogy a tápszertől?

2009. júl. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggódj majd ha elindul le fogja mozogni....Én adnék neki tejpépet de ha van védőnő a közeledbe kérdezd meg Őt mi a véleménye...
2009. júl. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adj neki tejpépet!Az én lányom 9,2kg,74cm és 7,5hós (szintén tápszeres)és én minden nap keverek tejpépet a főzijébe,mert úgy laktatóbb,meg vacsira van hogy csak simán azt kap!Majd ha elindul és sokat fog mozogni,alig fog hízni,sőőőt,talán még fogyni is!!
2009. júl. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok!Az én lányom 3hós koráig szopizott és akkor 1,3kg-ot hízott egy hónapban,mióta tápszeres max80-90dekát!!

Semmivel sem hízlal jobban a tápszer!!

2009. júl. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
23%

Én vagyok az ellenvélemény, én nem adnék, mert a tejpép lényegében csak arra jó, hogy laktat, vitaminok, egyéb értékes dolgok nélkül. Adj helyette vacsira főzit szerintem inkább, mint pépet, pl zöldbabot, céklát, spenótot stb.

Mondjuk szerintem ezt az orvosotokkal beszéld meg inkább ne velünk, mert nem fogunk tudni személyre szabott hasznos választ adni. Nekem a doki kifejezetten nem ajánlotta a tejpépet, pedig mi normál súlyban vagyunk.

2009. júl. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hónaposan 9 kiló és 71 cm volt. Nem volt óriásbébi! Most 9.5 hónaposan 10.18 kg. Eszik mindent, tejpépet is.
2009. júl. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
50%
Jellemző, megint sok az önjelölt orvos, aki lepontozza azt, aki azt tanácsolja kérj véleményt orvostól. Hm...
2009. júl. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok, köszönöm. Tápszert napi kb. 4-500 ml-t eszik, tehát nem sokat, nem hinném, hogy attól ekkora. 3,320-al született. Tehát ő már nem megduplázta, hanem megtriplázta a súlyát fél éves kora körülre. (ezt egy évesen kéne a könyv szerint). Mondjuk érdekes, mert én sem látom kövérnek, a combja jó vastag, de az arca egyáltalán nem pufi. Szép, masszív, és nagyon erős baba.


Csakhát kislány...!!! :) De megnyugtattatok, köszi! :))

2009. júl. 15. 14:26
 9/12 A kérdező kommentje:

Védőnő nem mondott semmit a pépre. Azt mondta, kevesebb krumplit és rizst kapjon, mint más babák. Na de azt eddig is tök keveset kapott.


Szerinte a gének. Mi is mindketten 180 cm felettiek vagyunk (de nem kövérek, csak magasak).

2009. júl. 15. 14:29
 10/12 A kérdező kommentje:
Én sem értem ezt a lepontozósdit. Akkora baromság. Igazán megszüntethetnék, szerintem semmi értelme nincs a világon!
2009. júl. 15. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!