Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki otthon készíti a kaját a...

Aki otthon készíti a kaját a babójának az hogyan csinálja?

Figyelt kérdés
4 hós a babám és olyan 5 hós kora körül szeretném elkezdeni vele a hozzátáplálást, így már próbáltam otthon kotyvasztani. A főt krumplit meg a srágarépát még villával is összetudom pépesre törni, az almár és barackor reszeltem de szálas maradt. Ezt még botmixerrel összekellene turmixolni, hogy olyan pépes legyen mont a bébiétel?? Így még nem próbáltam mert nincs otthon botmixer. Még azt szeretném kárdezni, hogy mit mivel szoktatok keverni?
2009. júl. 15. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Turmixgép vagy botmixer kell, másként nem fogja elfogani a baba, megölkendezteti, ha picit is darabos. Először csak az almát próbál, majd a barackot, sütőtököt. A gyümiket nem kell keverni, a főziket kell majd krumplival vagy később rizzsel sűríteni. De egy idő után keverhetsz össze dolgokat: zöldbab, répa, fehérzöldség, zöldségzöld, krumpli /husi/. De ez még odébb van:-D

Jó főzőcskézést.

2009. júl. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Botmixert mindenképp szerezz be. Mindent össze lehet keverni, csak arra figyelj, hogy egyszerre csak egy új kaját adj. A már kóstolt kajákat bárhogy párosíthatod. Én adtam pl sütőtököt banánnal. Ne tudd meg milyen gusztustalan színe volt, de imádta. De általában az alap a krumpli vagy az alma ( ezek elég semleges ízűek) és ezekhez adhatsz bármit.
2009. júl. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
én is kevertem őket nekem üvegreszelőm van azon kezdtem az almát és a barackot is a krumplit és a répát már mixerrel kevertem
2009. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem az almához. banánhoz jó volt az üvegreszelő, a többit botmixerrel turmixolta,. Kezdetben viszont sok neki amit a mixer már jól pépesít így én a maradékot lefagyasztottam, később csak fel kellett engedni. a zöldségekhez kezdetben adtam főzőlevet, hogy ne legyen olyan sűrű, vagy tápszert, mert nekem tápszeres a babám. a sógornőm anyatejjel keverte.
2009. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!