Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki írja, hogy 1 éves...

Mindenki írja, hogy 1 éves korig nem lehet adni a babának tej-, tojás-, és gluténtartalmú ételeket;a tejet tojást értem miért, de a gluténtartalmut? Azt miért nem?

Figyelt kérdés
Akkor baj ha a 8hós babámnak néha adok kenyércsücsköt?Olyan édesen szopogatja!!Eddig még nem lett semmi baja tőle!Lhet,hogy még lesz tőle?
2009. júl. 15. 11:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Nemrég olvastam a neten,hogy egy külföldi orvoskongresszuson megállapították,hogy 4 hós kor után már nem alakul ki allergia,és a liszttartalmú ételeket 17-26 hetes korban el kell kezdeni.Nyugodtan adhatsz neki,és tejet is szerintem.Én már jóval korábban adtam mindkettőt az enyémeknek,és nem lett tőle semmi bajuk.
2009. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

Mivel az emberek pár ezreléke lisztérzékeny ezért nem ajánlják a glutént. Szerintem kicsit túlzásba viszik, kicsi az esélye annak, hogyha nem volt ilyen a családban, akkor a gyerek az legyen.

Én adtam mindhárom gyerekemnek 6 hónapos koruktól szépen lassan mindent. Kenyércsücsköt is szopogattak, babapiskótát is ettek, sőt reggelire tejbegrízt, rántottát. 1 évig szoptak mellette. Semmi bajuk nincs.

Szerintem egy kicsit túl van lihegve a dolog, de mindenki maga dönti el, hogy mit etet.

2009. júl. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nincs a családba se tej se liszt érzékeny,viszont én tojásfehérje allergiás vagyok!!Akkor a tojással vigyazzak csak?
2009. júl. 15. 11:21
 4/6 anonim ***** válasza:
A tojássárgáját 10 hónapos kortól ajánlják, a fehérjét egy éves kortól. A te helyedben én mindkettővel várnék egy éves koráig.
2009. júl. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia! gluténtartalmú ételeket 6 hónapos kortól már érdemes szép lassan bevezetni. (akinek a családban van lisztérzékeny, orvosi felügyelet mellett már 4! hónapos kortól kapja).

a tojással, tejjel érdemes várni 1 éves korig.

(egyébként Magyarországon a legújabb adatok szerint minden 60. ember lisztérzékeny...én is :)

2009. júl. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2009. júl. 15. 13:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!