Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit jelent ha a BCG oltás...

Mit jelent ha a BCG oltás túlered? Nagy kb 1centis göb van a helyén.

Figyelt kérdés
Az orvos azt mondta,fedjem le,nehogy kifakadjon és figyeljem,nincs-e a hóna alatt nyirokcsomó duzzanat.Mert azt azonnal jelentenie kell.De MIÉRT? Mi lehet akkor a baj?
2009. júl. 15. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia,nekünk kb már 7(!)szer megeredt az oltásunk,de nekünk nem volt ekkora göb a helyén,normális méretű volt.Aztán 3és fél hónapossan megduzzadt a nyirokcsomó is.2hetet vártunk hátha elmúlik,de sajnos nem így lett.2hete be kellett vinnem a kórházba és felnyitották neki,nem altatták(van ahol altatnak),helyi érzéstelenítést kapott.Én kint álltam a műtő ajtó előtt és ahogy halottam hogy ordít a kisfiam én is ott zokogtam.Kb 1 perc volt az egész.Kötözésre kellett hordani,két hete történt.Még picit váladékozik neki,de reméljük elmúlik,mert ha nem,akkor megműtik szegényt.Azt mondta a doki hogy 2 hónapot várunk.Most nem kaphattuk meg sem a 3hós sem a 4 hós oltást.Majd 5hósan kapjuk a 3 hóst:(!

Azért kell jelenteni az ANTSZ-nek mert ez egy szövődmény,oltási (túl)reakció.

Remélem nektek nem lesz semmi baj!

2009. júl. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jézusom... sajnálom ami veletek történt,most izgulok,nehogy nekünk is ez legyen.Bár ma mintha nem lenne akkora mint tegnap,de van hogy egész kemény neki. :(
2009. júl. 15. 11:24
 3/8 anonim ***** válasza:
A doki kicsit mélyebbre oltotta a bcg-t, nekünk is ez volt, bedagadt a hóna alatt a nyirokcsomó, ugy 3-4 hetes volt akkor, mikor észrevettem. Nagyon vigyáztam rá, senkinek nem engedtem felvenni, mert mindenki a hóna alatt emelgette, szóvak csak én és az apja emeltük kézbe, mert mi tudtuk hol a nyirokduzzanat. Nem boritottam be semmivel, nem akartam a természetes levegőzést gátolni. Egy hónap kellett, mire elmult. Úgy jó cseresznye méretű volt neki. Ha kezd vöröslenni és fényes a teteje, akkor fakad ki....nekünk szerencsére nem fakadt ki, a doki mondta, hogy azért mert ennyire óvtuk és nem piszkáltuk.
2009. júl. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2009. júl. 17. 19:28
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs az OFF-ért, de most ezt nem értem! Nekünk 4 hónaposan fakadt ki, és addig folyamatosan dagadt és dagadt, már borsó nagyságú volt, és ahogy írtátok, fényes a teteje, látszott a trutymó belül(bocsi). Mint egy oltári érett pattanás. Most nézte 5 hónaposan a védőnő, és mondta, ez így rendben van, ez a normális, amilyen most. Hegesedőfélben van. Akkor ezek szerint ez sem jó???
2009. júl. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De az jó, annak ki kell fakadnia és abból marad a BCG oltás helye. Ha megérett az a jó mert akkor nem kell újraoltani csak majd valamikor 7.es korában kb. A nyirokcsomó duzzanat az más amiről a lányok irnak, az egy túl reakció és a hóna alatt is beduzzad nem csak a BCg helye ha jól értettem.
2009. júl. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszoló jól összefoglalta, amit irtunk:)
2009. júl. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat
2009. júl. 18. 08:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!