Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért szólják meg azt, aki a...

Miért szólják meg azt, aki a buszon szoptat?

Figyelt kérdés
Nemrég az egyik járaton egy anyuka szoptatott, és körülötte sokan szóvátették. a baba 4-5 hós lehetett, az anyuka kb 50km-ert utazott vele. (úgy 1 óra)
2009. júl. 14. 14:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Én úgy gondolom, hogy a szoptatás olyan bennsőséges dolog ami csak anyára és babára tartozik.

Van cumisüveg abból is lehet gyereket etetni..

2009. júl. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ha mondjuk a városban volt egész nap, akkor hogy vitt volna anyatejet ilyen melegben magával?

Én egyszer szoptattam olyan helyen, ahol megláthattak volna, egy parkolóban, de úgy voltam vele, hogy inkább ezért szóljanak meg, mint azért, hogy verem, vagy elhanyagolom.

2009. júl. 14. 14:12
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Én szoptattam repülőn, vonaton itthon és külföldön, soha nem volt problémám. Ha a gyerek éhes, akkor éhes.

Egy 1 órás buszúton azért meggondoltam volna, szerintem meg lehet várni a megérkezést, akkor egy padon nyugodtan megetetni a kicsit.

2009. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Igen, van cumisüveg, csak éppen a kizárólagosan szoptatott babák nem ismerik, mivel CSAK szopnak. Ez vitaindító kérdés, mert aki nem szoptat, az nem is gondol bele, hogy milyen kellemetlen magának az anyának is közterületen szoptatni és nem mindíg lehet elvonulni "meghitt" helyre.

Még gyermekkórházban (Heim Pál) sincs lehetőség szoptatni, akkor mit várjunk, hogy hol szoptassanak az anyák - főleg ebben a hőségben? Vízre is jó kis idő rászoktatni a babát.

2009. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha igy járt,ez van. Én nem szolnám meg.Cumis üvegböl csak akkor lett etetve mikor a mama vagy a férjem vigyázott rá. Azt meg is kell melegitenni.Nem lehet hordozni. Tápszert sem lehet hordozni nem hogy a tejet.Tápszernél is a port külön és a forralt vizet termuszban és ugy mentünk. Akkor kevertem be neki amikor kelett egyen.
2009. júl. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%

Úgy gondolom, hogy elviselhetetlen számukra az, hogy van, aki jobban csinálja és a babája fontosabb, mint bárki véleménye.


Amúgy ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy vajon ezek az emberek azokat a szent képeket is "megszólják", ahol Mária eteti Jézust???

[link]

2009. júl. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%

Valamelyik nap jártam úgy, hogy bementem a városbközpontba ügyet intézni, előtte evett a babám. De útközben rájött a sírás, nem hagyta abba, kevés volt neki, amit megevett és egy kis nyugicicire vágyott ( 6 hetes). Kénytelen voltam keresni egy helyet, ami kevésbé forgalmas és felső félrehúz, cici ki és megszoptattam. A főtér mellett, padon.

Ez egy teljesen természetes dolog, egy csecsemő, aki kizárólag anyatejen él, a folyadékigényét is onnan kapja, ott szopik, ahol megéhezik, megszomjazik. Mi is ott iszunk (ebben a melegben főleg), ahol megszomjazunk. Nem tudom, mit szóltak volna a buszon az utasok, ha a baba elkezd ordítani, mert nem kap enni-inni? Inkább hallgatták volna, mint elviseljék azt, ha egy anya táplálja a gyermekét?

Az én - igaz, még csak 6 hetes - babámnál nincs idő arra, ha megéhezett, hogy akár 2 percet is várjak az etetéssel. És ha az a 4-5 hós baba is csak anyatejes, lehet, náluk sem volt már idő arra, hogy megvárják a végállomást.

Ja, és még egy eset!

Városunk bevásárlócenterében (olyan, mint a West End) kellett volna tisztába tennem a picimet, megkerestem az erre kijelölt helyet, ami zárva volt, kulcs a biztonsági őrnél. Természetesen bizt. őr sehol, gyerek ordít, mert tiszta sz.r a pici popsija, 10 perc után feladtam és egy padon tettem tisztába, mindenki szeme láttára!

2009. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Mert az emberek prűdek, szűklátókörűek, konzervatívok és sorolhatnám.
2009. júl. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Én is szoptattam parkolóban, de ott senki nem látott, mert az autó hátsó ülésén ültem a babámmal. Muszáj volt. Buszon, vagy nyilvános helyen én speciel nem szoptatnék (én ehhez szégyenlős vagyok, inkább cumisüveget vinnék), viszont hogy ezért megszóljak valakit, azt sem tudom elképzelni. Ilyenkor illene elfordulni, hogy ne érezze kellemetlenül magát az anyuka, és nem beszólogatni...
2009. júl. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
80%

Kedves első válaszoló! Mint látom azt nem is tudodo elképzelni, hogy van olyan anyatejes baba aki a cumisüveget a szájába sem veszi!!!

Az enyém 14 hónapos anyatejes és neki sem kell a cumi! Én is szoptattam már parkolóban, buszon hál'istennek nem kellett, de ha olyan szituba kerültem volna akkor biztos nem hagytam volna éhezni a gyerkőcöt.

2009. júl. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!