Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 11 hós lesz. Idáig...

Kisfiam 11 hós lesz. Idáig végigaludta az éjszakát, de kb.1 hónapja 4-5-ször is felkel. Ilyenkor feláll az ágyba, kipattannak a szemei és nyöszörög, sír addig, amíg ki nem veszem. Mitől van ez?

Figyelt kérdés
Amikor kiveszem néha kap egy kis teát, vagy csak ringatom egy kicsit és aztán megnyugszik és elalszik. Lehet ez a fogzástól, vagy csak anyahiány?
2009. júl. 14. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem szeparációs szorongás, azaz anyahiány :), igen.


Ha más változást is észrevettél, mint pl. hasmenés akkor lehet, hogy valamilyen újonann bevezett étel lehet a bünős.


De szerintem tényleg "csak" az elsőként említettről lehet szó...

2009. júl. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem mostanában tanult meg felállni? Mert akkor az is lehet, hogy olyan nagy újdonság ez neki, hogy azért ébred fel és áll fel.
2009. júl. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Neekm ezt nyolc hósan kezdte, én nem is tudtam visszalapítani mert ordított. 11 hós koráig velem aludt. Most pár napja megint a saját ágyában alszik, de 3-4szer most is kel, de visszalapul ha bemegyek hozzá. Én is úgy gondolom, hogy szeparációs szorongása van.
2009. júl. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már több mint egy hónapja áll, úgyhogy biztos nem a mozgás újdonságtól van. Én is a szeparációs szorongásra gondoltam, mert nagyon bújik és tényleg csak simogatni, ölelni kell, aztán megnyugszik. Bár jön most az 5. foga, de a felkelések már előbb kezdődtek. Éjszaka nem hagy pihenni, nem tudom mit tegyek, milyen megoldás lehet. Sírni nem hagyom, de ez nem megoldás...
2009. júl. 14. 14:41
 5/7 anonim ***** válasza:
az előző válaszoló vagyok. tudom, hogy sokan megszólnának ezért de mint írtam nekem az jött be, hogy velem aludt. mert így tényleg aludt ő is meg én is.ha fel is ébredt akkor meglátta, hogy ott vagyok és már aludt is vissza, max egy kis vizet kért.
2009. júl. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Köszönöm a tanácsot, egyébként én is már próbáltam mellé feküdni, sikerült is elaludnia és neki így jó is volt, de egyfolytába kúszik-mászik és forgolódik álmába és mindig huzogatnom kell vissza, hogy le ne essen az ágyról (360 fokot is fordul), vagy hogy nem üsse be a fejecskéjét az ágytámlába. Így én nem alszom semmit mellette, ezért is ragaszkodom a kiságyhoz, ami külön szobában van. Muszály hogy én is pihenjek, mert elveszi az erőmet az egésznapos figyelés, foglalkozás stb. ráadásul jön a foga is.
2009. júl. 15. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok...

És ha átmenetileg egy matracot ennél a kiságya mellé? És akkor talán elég lenne neki, ha a rácson keresztül simogatnád, ha megébred.

Sírni hagyni meg tényleg nem megoldás.

Én is együttalvós párti vagyok, ha neki erre van szüksége.

Az én kislányom 15 hónapos és úgy alszik, ha mellé fekszek vagy én vagy az apukája. Egyébként egy 200-180as matracon alszik egyedül 9hós kora óta, és mivel nincs ágykeret nem is tud nagyot esni ha legurulna...

2009. júl. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!