Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan játszotok, hogyan...

Hogyan játszotok, hogyan tanítjátok 4-5 hós babátokat? Mi a napi program, nem az etetés, hanem az elfoglaltságok.

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 20:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Délelőtt általában elvan a játékaival amíg teszem a dolgom. Pihenőszékban vagy a játszószőnyegen. Úgy 3körül mondókázunk,énekelünk(a hangom egy kicsit gáz,ugyhogy néha furán néz rám),pici tárgyakat adok a kezébe amit nézeget,teszi egyikből a másikba,tornázok vele,olvasnivalót kap,mert imádja a reklámújságkat tépkedni és gyűrögetni,mászkálunk a hatalmas panellakásban és elmondom neki mi micsoda,mire használjuk,miért van ott stb....
2009. júl. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk most a kukucsos játék a menő, a végtelenségig bírná, ahogy "kétségbeesve" keresem, hogy "HOL A BAAABAAA?!"

Aztán "megtalálom" a plédje alatt, és iszonyúan eltúlozva felkiáltok "ITT A BABAAAA!!!"


A legtöbbször már ő maga bújik el a pléd alá, és ő maga húzza le magáról, hogy "megtaláljam", és nevet!

Pedig még csak egy hete játsszuk...


Tanítás?

Mindig megmutatom neki, hogyan kell mosogatni, ő a pihenőszékéből érdeklődve figyel... :-)

Általában együtt öntözzük a virágokat...


Szóval alapozom a jövőjét...

Kertész lesz, vagy mosogatólány a "mekiben"... :-)

2009. júl. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez aranyos :) Köszönöm,jó ötleteket kaptam,várom a továbbiakat.
2009. júl. 13. 20:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó! A picid ennyi idősen már képes arra, hogy a fejére húzza a plédet, és onnan kukucsol? Nagyon ügyes, mi még messze vagyunk ettől, pedig egy hét múlva 5 hós lesz a babám. Gratula!


A kérdésre válaszolva mi sokat vagyunk a kerti hintaágyon, hintázunk, hol az ölembe ülve, hol lefektetem rá, közben énekelek, mondókázok. Ha ezt megunja, megynk be a nagyágyra, ott össze-vissza puszilgatom, maszírozom, kinézünk az ablakon, nézzük az autókat, bicajosokat, sétunk ölben a lakásban, megnézzük a cicát, megsímogatjuk (tépjük) a tujákat és a fenyőket a kertben, kicsit elvan a játszószőnyegén, és a járókában, de ha ott vagyok én is és lát, akkor azonnali felvevést követel. Csörgőt adok a kezébe, azt rázogatja amíg ki nem esik belőle, mi is kukucsolunk úgy, hogy én elbújok.

2009. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Igen, én nagyon meglepődtem, hogy máris megtanulta, de akkora kópé, hogy ne is csoda!

Tele van humorral a kiscsaj, úgyhogy valószínűleg ezért ment neki ilyen gyorsan az idétlenkedés megtanulása... :-)


Ja, és szoktunk apának bevinni az erkélyről muskátli-szirmokat (megtépi szegény virágaimat, de imádja fogdozni), amit aztán általában a szoba közepén megunt már markolni, és szétszórja... :-)

Apa boldog, mert szedheti össze... :-)


Amit még imád az a "7 fogás".

Biztos ismered, a hüvelyk- és mutatóujjaddal csikizve markolászod a kis lábát, és számolás közben haladsz a combija felé... nálunk "4"-nél már hangos kacagásban tör ki...

2009. júl. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!