Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hatásos a sírni hagyás?

Hatásos a sírni hagyás?

Figyelt kérdés
10 hónapos kisfiam nem egyemberes gyerek az biztos. Ha nem foglalkozom vele, mert dolgom van, képes órákig sírni. Mindegy, hogy a teraszon, a kertbe, vagy a lakásban vagyunk. Már az egész család elfáradt. Van értelme, ha beteszem a járókába és hagyom sírni, mert már enni és wc-re sem hagy elmenni?
2009. júl. 13. 18:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Későn szültem a második gyerekemet, hogy ilyenkor az ember türelmesebb és nagyobb legyen a korkülönbség. De fizikai hiányt érzek, hogy valami mást is csináljak, mint babázni egész nap. Fűnyírás vagy kertészkedés teljesen felejtős. Ennek így kell lennie és én vagyok türelmetlen, vagy elkapattam a kicsit esetleg ilyen a vérmérséklete?
2009. júl. 13. 18:19
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ezt nehéz megmondani mivel a gyerekek mint tudjuk nem egyformák én csak a tapasztalatomat tudom neked leirni ,van egy hét éves fiam nála bevált hogy hagytam egy kicsit sirni ha hisztizet otthagytam és hamar leszokot rola de a most 8 honapos fiam kikészit na ö is orágig tudna sirni a hiszti miat ha nem kap meg valamit de nála az vált be hogy elterelem a figyelmét mondjuk kiviszem az udvarra egy kicsit vagy adok neki valami rágcsálni valot de sirni sokáig nem hagyom mert már halotam olyat hogy köldök sérve is lehet töle meg anya azt mondta hogy sirogörcsöt is kaphat ugyhogy inkább nyugot maradok és probálom minél hamarabb lenyugtatnicsak kitartás valami bisztos megnyugtassa a te babádat is csak rá kell jönni aztán minden rendben lesz de a sirásal vigyáz..
2009. júl. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az enyém is 10 hónapos, és többemberes.

én sem cipelgetem egész nap, sőt minél kevesebbet, mert nagyon fáj a hátam.

néha muszáj beleraknom a kiságyba, de ott ált. még jobban sír.

sokszor a délutáni alvás előtt is sír, de aludni muszáj, én úgy vagyok vele.

a wc ajtót nyitva kell hagynom, különben sír :)

enni pedig akkor szoktam, amikor a férjem hazaér :)

ha egyértelműen hiszti miatt sír, tehát mondjuk nem azért, mert beütötte a fejét, akkor én nem szoktam felvenni, mert feleslegesnek tartom még jobban hozzászoktatni ehhez. Volt olyan is, hogy hisztizett a lábamnál, de nagyoooooon, és inkább nem szóltam hozzá két percig, hane mosogattam tovább, aztán egy perc múlva nem volt semmi baja, ment tovább


Kitartást neked is


éjjel legalább alszik??

2009. júl. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
....ja, és nálunk a babpiskóta, vagy pufi a kézbe csodát tesz :)
2009. júl. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Változó az éjszaka. Ha csak kétszer ébred, az már kiváló. De van, hogy 4-6 alkalommal is menni kell hozzá és hajnalban már köztünk van. Elég korán ébred.

A négy kézlábazás elkezdése óta lett ilyen rossz a helyzet. Mindig jön utánam és szinte menekülnöm kell előle, persze ilyenkor még jobban rázendít. Tanácstalan vagyok és estére szinte szólni sem lehet hozzám, mert ugrok. Teljesen felfordult az életem, de nem adnám semmiért oda a kis rosszcsont manót. Szerintetek fog ez valamikor rendeződni? Ha sírni hagyom, annyira begerjed, hogy az egész napra rányomja a bélyegét. A hátam már nem nagyon bírja a cipelést, ráadásul haragszom az egész világra, hogy ez van velünk. Közben pedig annyira szeretem, hogy az már túlzás is.

2009. júl. 13. 18:44
 6/7 anonim ***** válasza:
apuka nem tud rá vigyázni néha? hogy egy -egy órára elmenj otthonról, kikapcsolódni. gondolom ez az ami hiányzik a leginkább! Én a nagypapihoz járok fellélegezni. érdekes, hogy vele annyira elvan, hogy észre sem veszi, ha nem vagyok a közelében. simán el tudok menni 1-2 órára úgy, hogy körül sem néz:-) itthon nálunk is katasztrófa a helyzet. bár én már az egész lakást felpakoltam a szekrénytetőkre, szóval engedem mászkálni, rakodni. amíg főzök, takarítok, addig etetőszékben vagy a bébihordozóban ücsörög. nálunk is csodát tesz pár percig a babapiskóta, azon elrágódik. vagy jó a kenyéhéj is. aztán utána jön a távirányító, majd a mobiltelefon /rossz, régi, kikapcsolt/, utána pedig néhány újság, amit széttéphet. ennyi idő alatt nagyjából szoktam is végezni azzal, amit meg akarok csinálni mellette:-)
2009. júl. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanaz mint a 18:22 es válaszadó.

10hós a lányom egyszerűen kb 2 hete teljesen megváltozott.Eddig nagyon édi volt de most egy histi gép.Hagytam sirni, nem figyelek rá és úgy veszem észre hogy beválik.Bár még folyamatban van a szoktatás, de miután én sem tudok semmit csinálni nélküle(pedig nem volt mindig kézben, hagytam hogy elfoglalja magát általában)és muszály.Én úgy gondolom ha most nem kapom el akkor később még nehezebb lesz.Már látom rajta a változást pedig kb 2 napja hagyom.Hát nehéz nagyon de következetesnek kell lenni(nem csak neked, hanem mindenkinek) és tuti meg lesz az eredménye.

2009. júl. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!