Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a gyereketek mérgében...

Ha a gyereketek mérgében megüt, megcsíp, vagy olyat csinál, amiről tudja, hogy nem szabad, de mégis megteszi, akkor rácsaptok a kezére? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés
Én abba a táborba tartozom, aki azt vallja, hogy a gyerek még nem áll meg a fejlődésben attól, hogy néha kap egyet a fenekére. De semmi pénzért nem ütném meg a fejét, arcát. Mi a helyzet a kézzel?
2009. júl. 13. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Nálam már elszakadt 1X 2Xa cérna. Mikor századszor mondom, hogy nem szedjük le a szandált és tesszük tönkre a tépőzárat és ő csakazért is, na akkor kapott a lábára is meg a kezére is, nem olyan hatalmasat de megérezte. A másik meg a számítógép be és kikapcsolása, abból se értett, azért meg az apja mérges és ő fegyelmezi. De ez csak a legvégső eset mikor már annyira elborul tőle az agyam, hogy nem bírom.
2009. júl. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Miért reagál a gyerek a mérgére úgy, hogy megüti a bánat forrását? Ha te is megütöd ilyenkor, akkor ezt a reakciót tanulja meg, mindegy, hol ütöd meg. Ha megtanul a gyerek másképpen levezetni a haragját, akkor neked sem kell majd törni a fejed, vajon a kézen ütés jó-e vagy rossz?

Egyébként én is rácsaptam már a gyerekem kezére, popsira is kapott már. Dolgozom magamon és most egyre ritkább, hogy így reagáljak a helytelen viselkedésére. Cserébe a kislányom sem "verekedik" már.

2009. júl. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
NEM!Nekem egy 17 évesem,és egy 14 hós gyerkőcöm van,de nem ütök rájuk.Az én véleményem is az,h agresszióra agresszióval válaszol.Ha olyat csinál én elkapom a kezét,megfogom,és határozottan a szemébe nézve azt mondom,h NEM,EZT NEM SZABAD.Ha kell 100x is elmondom.A kicsi már kezdi érteni,h én vagyok az erősebb...
2009. júl. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
38%
én rácsaptok néha a kis kezére, igyekszem nem túl erosen, ennek ellenére mindig lelkifurdalásom van. igyekszem uralkodni magamon, de van,hogy elszakad a cérna.
2009. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!