Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 hónapos babának milyen...

10 hónapos babának milyen készségfejlesztő játékot javasoltok, ha már mászik és feláll?

Figyelt kérdés
Van egy csomó játéka, de most vennénk neki valamit, ami igazán leköti. Már felkapaszkodik mindenhol kb. 1 hónapja, imád állni, mászik, ül... tapasztalatból írjatok légyszi, hogy kinek milyen játék vált be ebben a korban, köszi minden választ előre is!!!
2009. júl. 13. 08:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
hát mi nemsokára leszünk 11 hónaposak, mászik, felül és bútoroknál feláll. tapasztalatból mondom, hogy most a pakolás a menő, vettem egy FP formabedobó csigát és egy FP kockafaló vizilovat, de sokszor csak azt csinálom, hogy a nagy ruháskosarat telerakom mindenféle műanyag konyhai eszközzel és azokat pakolja ki-be. Vagy amikor babot pucoltam azt pakolta, amíg nem volt feldarabolva, most uborkát rakok el és egy tálban azt is adtam neki pár jó nagyot, azzal is nagyon jól elvan. Meg van mosva, ha a szájába is veszi vagy beleharap, nem lesz baja. szerintem engedd, hogy pakoljon mindent ami nem koszos és amivel nem árt magának. és engedd, hogy másszon, legyen neki tere, ne zárd járókába.
2009. júl. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én fiam 11 hónapos. Mászik, feláll, pár lépést önállóan megtesz. A nyerő a pakolás. Kapott "karika-tornyot", ami egy műanyag rúd és különböző színű karikákat kell rátenni. Ezt szívesen használja.

A legnyerőbb azonban a fehér lavór:-)))) véletlenül derült ki.

Abba szedtem be a szárazt ruhákat a ruhaszárítóról. Bevittem, letettem az ágyra: gyerek abban a pillanatban kiborította és elkezdte viszapakolni a ruhákat, közé meg a játékait.

Azóta ha egy kis nyugalmat akarok, odaadom neki a lavórt:-))))

2009. júl. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én kislányom 9,5 hós, most imádja a babákat, gumis fürdőjátékokat, mindent, ami zenél (most a babazongora a sláger), illetve vettünk neki egy jó stabil játék babakocsit, már szépen tolja, szerintem praktikusabb, mint a járássegítő, mert ezt később is tudja használni (persze, ha kisfiad van ez kiesik).


Puha építőjátékkal is szívesen játszik (clemmy), én felépítem, ő lerombolja :D

2009. júl. 13. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!