Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet hogy már nem...

Mitől lehet hogy már nem akarja ennia tápszert? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Kislányom már csak reggel meg este eszik tápszert de egy pár napja csak alig iszik belőle.Eddig 200-240 ml-t megevett most meg csak 140-et de ma reggel csak 60 ml-t. gondoltam rá hogy esetleg veszek ízesítettet, vagy rakok bele kakaóport, de igazából nem szeretném hogy erre rászokjon, viszont mindenhol azt olvasni hogy 1 éves korig azért kell a 400-500 ml tápszer.
2009. júl. 12. 18:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, h olyan sok egyéb ételt kap napközben, hogy már nem szükséges neki annyi tápszer reggel és este. Nem írtad, h mennyi idős a babád. Nálunk, a lányom 6 hónapos, 2*130 ml a tápszeres adag, de már kap tejpépet is. Ha a babád szépen fejlődik, akkor ne aggódj.
2009. júl. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 8 hónapos. Napjában kétszer kap még tápszert. Azóta eszik kevesebbet, mióta 3 étkezést kiváltottunk, és rájött, hogy minden más finomabb. Én úgy okoskodok, hogy meglegyen az 500 tejalapú, hogy a tízórai gyümölcsébe teszek 2 kanál tápszert, uzsonnára pedig babajoghurtot, babapudingot, vagy tejpépet kap. Ezen kívül Beba 2 + vanília tápszert vettem, ezt szívesebben fogyasztja, mint a simát. Legtöbbször akkor fogy el a 200-230 kész tápszer, ha reggel nagyon éhes, vagy este félálomban etetem.

Sajnos rájönnek, hogy az ízetlen/kesernyés táp egyáltalán nem finom. Képzeld el, ha a gyümölcs, zöldség változatos ízvilága helyett vki ezt a sz@rt tálalná eléd! Na ugye! Én megértem a babádat (meg az enyémet). Nem is tudom, hogy ki volt az a m@rh@, aki kitalálta, hogy a kicsiknek meg KELL enni ebből napi 500 ml-t!

A kakaó nem igazán jó ötlet amúgy. Szerintem.

2009. júl. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
az én fiam kb 8 honaposan kezdett fanyalogni a tápszerre, egyre kevesebbeket ivott és persze éhes maradt. ekkor az esti tápszert kihagytuk, és tejpépre váltottunk, azota is az a vacsi. ha ébren van, kanállal lehet csak etetni... amiota ehet joghurtot, pudingot, sajtot....stb, jut tejtermék napkozben is. éjszaka és hajnalban viszont sajnos kéri a tápszert, félálomban rogton lecsap az uvegre...
2009. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valószínűleg nálunk is az lehet a probléma hogy mást enne már. 9 hónapos és ő is már eszik majdnem mindent.
2009. júl. 13. 09:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!