Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljam meg a cukkini...

Hogy csináljam meg a cukkini főzeléket?

Figyelt kérdés
puffasztó étel a cukkini?6 hós babának adnám.
2009. júl. 12. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
28%
Én úgy főzöm, hogy pici vízben megpárolom az apróra vágott cukkinit, bele fokhagyma, besűrítem keményítővel, teszek bele tejfölt. Gondolom babáknak inkább tejföl és sűrítés nélkül, leturmixolva...
2009. júl. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen köszönöm,végülis mindenre válaszoltál csak a kérdésre nem.Se fokhagyma,se só,se sürítés,se tejföl.A kérdés rutinos válaszolóknak szolt.pl mivel turmixoljam össze,hogy meg is egye.kinek hogyan szereti a babája.Nem az apuka,a BABA...De köszi.
2009. júl. 12. 13:24
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

HOZZÁVALÓK: 1közepes cukkini vagy tök,2 közepes krumpli fél fej hagyma oliva olaj.

ELKÉSZÍTÉS:

A hagymát oliva olajon megdinsztelem majd a lereszelt cukkinit/tököt és az apróra vágott krumplit bele teszem.

Kevés vízzel kezdetben fedő alatt majd anélkül kb.10-15 percig lassú tűzön főzöm.Addigra megpuhul és elfő a felesleges víz róla.Villával összetöröm vagy turmixban pépesítem.Adható hozzá apróra vágott főtt csirkemell vagy egyéb hús, máj illetve főtt tojás sárgája is.


De én ezt úgy tudom,hogy 9hósan lehet adni.

2009. júl. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 6 hónaposan csak megpároltam és másik zöldséggel együtt adtam,mert nincs nagyon íze.Nem puffaszt,nyugodtan adhatod,csak elég semleges ízű.Ha már nagyobb lesz a babád,akkor picit fűszerezheted,ízesítheted is.
2009. júl. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én sütőben sütöm,mellé főzök egy nagyobb krumplit,a végén összeturmixolom.

2009. júl. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A 2 utolsónak köszönöm a választ.
2009. júl. 12. 15:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Én úgy csinálom, hogy 1 kisebb krumplit felkockázok, felteszem főni. Mikor kicsit puhult, teszek bele pár karika sárgarépát, és kicsit később a cukkinit, mert az hamar megpuhul. Néha a krumpli helyett almát teszek bele, akkor viszont úgy csinálom, hogy először a répát, majd a cukkinit és az utolsó 5 percre az almát. Az almától egy kicsit édeskésebb íze lesz, mivel a cukkini elég semleges ízű, így jobban megeszi a babám is. Ha már elkezdtél olajat tenni a főzikbe, akkor az is mehet bele, és én már kaprot is főzök bele neki. Imádja így, nagyon fincsi kajcikat lehet csinálni!
2009. júl. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!