Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák akiknek a...

Azok az anyukák akiknek a babájuk koraszülött volt, mennyivel volt lemaradva a többi babától?

Figyelt kérdés
Azok érdekelnének akiknek kb.2000-2500gr között volt a törpéjük. A hozzátáplálást ha már nem szoptatott akkor mikor kezdte el? Én úgy hallottam, hogy annyival vannak lemaradva a babák ahány héttel hamarabb jöttek?
2009. júl. 12. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Azt mondják, a koraszülötteknek két koruk van, az egyik a tényleges, a másik az eredetileg kiírt szülési időponthoz képest.

Náluk megfelelő, ha az egyes dolgokat az eredetileg kiírt szüléshez képest számított koruk alapján kezdik el csinálni.

Nekem ikrek, 35. hétre, 2,3 és 2,5 kg, de nincsenek szerintem semennyit elmaradva.

6 hónaposak lesznek, az egyiknek van 2 foga (és a többi is csatasorban áll már), hasról hátra fordulnak, az egyik hátról hasra is (a másikat nem érdekli a téma...), lábát a szájába veszi, satöbbi.

Lányom, aki egyedüli volt és nem kora, később fordult (őt se érdekelte a téma, mint most az egyikőjüket), ebben a korban még nem fordult hasról hátra se. Ennek ellenére 7 hónaposan mászott, 9 hónaposan állt, 12 hónaposan szaladt.

Úgyhogy gyereke válogatja, de megnyugtatásul jó tudni, hogy ha több hetet késnek valamivel, akkor sincs semmi.

De ismeretségi körben vannak időben születettek, akik SOKKAL később csinálnak mindent.

Én azt szoktam mondani, hogy "ne aggódj, 2 évesen mindegyik egyformán tud szaladni, tök mindegy, mikor mit tud megcsinálni, ott már nincs különbség".

2009. júl. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

3évvel ezelőtt 34 hétre született a fiam.

2410gr,46cm 7-9 apgarral.Voltak lemaradásaink,de mivel csak 2 hónapos koráig tudtam szoptatni,és utána nem akartam túlzásba vinni a tápszerezést,ezért 3-4 hónapos korától adtam neki gyümölcsöt,főzeléket,pépet.5 hónaptól húst is.

15 hónaposan indult el,de kb 9 hónaposan elvittem 10 alkalmas gyógytornára.Utána rohamosan fejlődött a mozgása.

32 hónaposan kezdett szavakban beszélni,és pár hét múlva már "fosta" a szót.Igaz 5 hónapig kora fejlesztőbe is jártunk,mert aggódtam,hogy nem beszél.Most meg nem tudom lelőni,közbevág,nem lehet tőle beszélgetni.

:):):):)

2009. júl. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Bocsi!

Korai-fejlesztőbe jártunk.( Sopron,Lenkey utca)

2009. júl. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!