Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedden lesz 7 hetes a kisfiam...

Kedden lesz 7 hetes a kisfiam és tegnap óta alig akar enni! 6-7 óránként kel fel enni és csak 5 percig szopizik és utána vissza alszik ugy hogy nemtudom felkelteni! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Már hosszabb ideig is kibirja tejci kaja nélkül? Felkeltsem enni vagy hagyjam aludni?
2009. júl. 11. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha szépen gyarapszik akkor nincs semmi baj,de ha szeretnél megnyugodni beszélj a védőnővel,ugyis végig kiséri veled a baba fejlődését és ha sulycsökkenés lenne ő ugyis felvilágosit a további teendőkkel. Csak egy tipp: Mi anno mikor a kislányom született,béreltünk mérleget és minden étkezés elött megmértem a babát,majd rögtön szopizás után igy láttam mindig mennyit evet. Ha sokat alszik elég elég éhes esz ahoz,hogy 5-6 perc alatt megegye a szükséges mennyiséget. Sokszor én is voltam ugy,hogy félórát is mellen volt,gondoltam,most biztos jól lakott,de mikor megmértem tünt fel,hogy csak nyammogott rajta,ellentétbe mikor jó sokat aludt képes volt pár perc alatt annyit enni magam se hittem el. Nyugodj meg a baba ugyis jelzi ha éhes még:)
2009. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ui az előzőhöz: Szerintem ne keltsd fel nyügösen,álmosan ugyse fog enni. Az én kislányom is ennyit aludt. Jól lakott és szinte egész nap szunditott.Örülj,hogy ilyen jó babid van.:)
2009. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kérj egy mérleget a védőnőtől, de lehet, hogy 5 perc alatt sokat szopizik, nekem azt mondták, de mindig éreztem, hogy kevés. Mikor megkaptuk a mérleget, rájöttem, hogy nekem volt igazam és nem tudta megszopni 5 perc alatt ami neki kellett. De ha éhes lenne nem aludna. Nekem azt mondták, hogy hagyjam aludni, de mindig keltegettem.
2009. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3 óránként azért ennie kell!
2009. júl. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Volt mérlegünk néztük is de ő 10 perc alatt volt amikor megette a 170 g-ot is! Sajnos nagyon mohó és hirtelen sokat eszik! Csak azért irtam mert az érdekel inkább hogy felkeltsem-e vagy hagyjam aludni hogy a 6-7 óra nem sok hogy nem eszik ez idö alatt?
2009. júl. 11. 12:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szükséges felkelteni,ha más baja nincs a babónak.Jól lakott,nem fáj a pocija,nyugodt igy természetes,hogy ő még ebben a korban ennyit alszik. Ha valami baja van ugyis jelzi neked. Az enyém is ilyen sokat aludt,majd ugyis eljön az ideje amikor már aktivabb lesz.A kisebbik kislányom nagyon siros volt,sokszor mondtam is,hogy bezzeg a nagyobbik anno milyen sokat és jól aludt. Használd ki ezt az időt te is pihenéssel mert késöbb már nem fog hagyni:)
2009. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!