Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes babám azt csinálja,h...

Két hetes babám azt csinálja,hogy 20-at szopizik vagy 20 percig,majd bealszik,de úgy,hogy nem bírom felkelteni,majd fél óra múlva ébred és sír mert éhes,majd megint szopizik picit és ugyanúgy bealszik! Mit csináljak? Sírjon?

Figyelt kérdés
Ez ment egész éjjel és most is!"éheztessem" ki,hogy többet egyen egszerre és utána hátha alszik 2 rát?Mert bevallom már alig bírom,én semmit nem tudok így aludni!Vagy bírnom kéne és másnál is így van és én vagyok csak gyenge?Mit tegyek?
2008. dec. 20. 10:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az ilyen pici babáknak igen-igen pici a gyomruk (egy újszülötté kb. akkora, mint egy cseresznye), egyszerűen nem bír többet enni. Egy pár nap- hét alatt eljut majd odáig, hogy több is megy bele, légy türelmes. (Az sem elhanyagolható, hogy a terhesség hányadik hetén, mekkora súllyal született.)

Egyébként biztos, hogy éhes?

Próbálj fekve etetni, amikor bealszik, próbálj te is aludni.

2008. dec. 20. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat bír enni!Akár 70-et is,és utána nyugszik meg,ha sikerül ezt a mennyiséget megkapnia!
2008. dec. 20. 10:20
 3/8 A kérdező kommentje:
Időre született!3350-el,most már 3720!
2008. dec. 20. 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha 70 grammot megeszik egy alkalommal, akkor nem biztos, hogy azért sír rá fél órára, mert éhes. Nálunk pl. 1,5-2 óránként akart enni a most 3 hós kislányom, de mi koraszülöttek voltunk, szóval másképp nézzük, ő 2hetesen 40-eket evett, mert akkor volt kb. 2600 gramm. Szóval attól is függ, ha nagy a babád, legalább 3600 gramm, szerintem a 70 okés és akkor lehet, hogy tényleg megéhezik egy jó fél óra múlva. Szerintem a kiéheztetés nem jó, ha igény szerint szoptatsz, egy ideig még nehéz lesz, de aztán beáll a dolog, nálunk automatikusan beállt 3 órás etetésekre, persze valamikor 2 óra után ettünk, valamikor 3,5-4 óra telt el, a baba jelzi, hogy neki hogy és mikor jó, bízd rá magad és az ösztöneidre, és tarts ki, még van 1-2 kemény heted, aztán már rendeződik, de ez babafüggő is. Mi is 3X ettünk éjjel amikor 2 hetes volt.
2008. dec. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Csak az a baj,hogy ritkán eszi meg a 70-et,de csak utána nyugodt és alszik!Csak az a baj,hogy ezt ritkán érem el nála...

Szerintem a hasa nem fáj,lábait nem húzgálja!Pelus tiszta..

Akkor lehet valahol elrontom..csak nem tudom hol..

2008. dec. 20. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a 2. vagyok. Az is lehet, hogy 20 perc alatt annyira kifárad a szopiban, hogy azért alszik el. Próbáld meg azt, hogy fejsz esetleg és 10-15 perc szopi után odaadod neki a lefejtet üvegből, nekem ezt a csecsemős javasolta, amikor kijött hozzánk házhoz, mert kilyukasztotta a kislányom fülét. Szóval ő mondta, hogy az ilyen pici babák elfáradnak hamar a szopiban, főleg hogy én ált. 40-50 percig szoptattam és úgy evett 20-30-40-et, változó. Amúgy ha elalszik, próbáld meg ébreszteni egy finom lábfogdosással, vagy az arcához én pl. vizes vattát érintettem vagy simiztem a fejét, finoman ráfújtam, mert ő is mindig bealudt, bár teszem hozzá, ő sárga volt, tehát aluszékonyabb, így ébresztgettem szopinál. Próbálj ki ezt-azt, hátha valamelyik bejön, ha ált. csak 20-at eszik 20 perc alatt, akkor valszeg tényleg éhes lesz fél-1 óra múlva. Ha tudsz fejni, tényleg próbáld meg azt, hogy egyen 15-20 percig, mérj egyet és pótold ki annyira, amennyit kéne elviekben ennie, persze nehéz, mert minden baba más, nekem azt mondta a csecseős, hogy testsúly X 150, tehát nálatok kb. 550 ml-t kéne egy nap ennie, ezt elosztjuk az etetések számával, mondjuk 8, akkor kijön, hogy egy alkalommal kéne elviekben 60-at ennie. Persze ezt így nehéz megmondani, mert tényleg minden baba más és más. Neked is fontos az alvás, hiszen ha mindig durván fáradt vagy, az kihat a tejtermelésre is.
2008. dec. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18 napos a picim, es nalunk is hasonlo a helyzet. En ugy trukkozok, hogy el kezdem az egyik cicibol etetni, amikor bealszik, megsimizem, vagy beszelek hozza, ilyenkor felebred is folytatja tovabb. Ha tenyleg nem erek mar el vele semmit, jon a pelusellenorzes:-) azt annyira utalja, hogy mindig felebred ra. Utana siman nekiveselkedik a masik cicinek is:-)
2008. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A peluscsere itt is bejön,de akkor meg nem tudom mennyit evett,mert mérem..
2008. dec. 20. 15:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!