Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos a kisfiam, és...

6 hónapos a kisfiam, és amikor hason van nem mindig tenyérre támaszkodik! Ez baj?

Figyelt kérdés
Amikor játékot elvesz,akkor kinyitja a kezét,vagy kaparássza a szőnyeget,de amikor csak kitámaszt általában becsukott kézzel teszi!mi a teendő?Nyitogassam neki?Masszírozzam?Miként?
2009. júl. 10. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom is sokáig az öklén támaszkodott. A védőnők azt mondta, nyissam ki neki, de az nem egyszerű és ha elengedtem a kis kezét, rögtön visszacsukta. Masszírozni megpróbálhatod, de nem tudom segít-e. Én türelemmel kivártam, hogy majd magától kinyitja és így is lett.

A tenyerét megpróbálhatod masszírozni úgy, hogy a kis ujjai felé belesimítasz párat; meghengergetheted az ujjait; a tenyeredbe fogva a keze hátát is simogathatod. Nagyon másképp nem lehet, hisz olyan picik még azok a praclik.

2009. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk a jobb tenyér van zárva, mi is 6 hósak vagyunk. Azt mondta a dokinéni, érdemes masszírozni, nyitogatni, nagyon sokszor, amikor csak lehetőség van rá!!

Hamarosan ki fogja nyitni, ne aggódj!

2009. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ!!Megnyugtattatok!!:)))Biztos az is lehet a gond,hogy eddig nem szeretett hason lenni,csak mióta magától hasra tud fordulni.azelőtt alig bírt ki hason egy-két percet.Most már elvan akár negyed órát is,vagy még többet hason,és elszöszmötöl!:))
2009. júl. 10. 10:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!