Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bukás mérséklésére van tanácso...

Bukás mérséklésére van tanácsotok egy hét hónapos, hozzátáplált baba esetében?

Figyelt kérdés

Pici korától bukós volt. Eleinte a doki azt mondta, hogy a hozzátáplálással ez mérséklődni fog, de én ilyet még nem vettem észre, sőt, még zavaróbb, mert most ugye már ételt bukik vissza, ami még szagosabb, még inkább foltot hagy és még kellemetlenebb.

Sőt, amióta egész nap a mászik, a padlón teper és rengeteget mozog, azóta még többet bukik, hiszen nyomódik a hasa.

A doki szerint ez még mindig normális és majd az idő segít. Hiszek neki, de akkor is nagyon-nagyon utálom már ezt a bukás dolgot, sajnálom a fiamat, bár őt inkább az ezzel járó rengeteg öltözés zavarja.

Engem meg az, hogy állandóan pelenkával a kezemben járkálok utána és törölgetek, ha látogatóban vagyunk, akkor félve rakom le.


Mit próbálhatnék meg, hogy jobb legyen a helyzet?


2009. júl. 9. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Kitartás, már csak olyan 3 hónap!
2009. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyanez.6és fél hós,születésétől bukós.többször voltunk uh.n,nekem is azt mondták kb.1éves korára záródik rendesen a gyomorszája.végigpróbáltam az összes tápit,most végre nálunk bevélt valamennyira a milumil AR.én is nagyon kivagyok ettől,túl sok jó tanácsot nem is tudok adni. sűrítsd az ételeit.én a főzelékeket úgy csinálom hogy alap a krumpli.ehhez még egy zöldség és csirkemell,vagy máj.nagyon kevés vizet rakok rá,megáll benne a kanál.nekem azt mondták még,hogy a gyümiket is sűrítsem sinlaccal,ezt én nem csinálom.ne adj neki almát magában,és semmi savas gyümit.keverd pl.banánnal. nutriton előetetőt próbáltál?
2009. júl. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom is bukós, és evés után míg ébren van rajta hagyom az előkét. Így büfiztetem, és utána így is rakom le. Ha pedig elmegyünk valahová kettőt viszek, így az egyik sokáig tiszta maradhat rajta. Bár az enyém még csak két hónapos, gyűrögeti, a szájába veszi, de nem zavarja. Vannak ilyen tök jó pamut anyagból, szép, mintásak is, mi azt használjuk. Bármelyik tesco-ban kapható. Tényleg praktikus ilyen esetekben.
2009. júl. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk akkor szűnt meg, amikor felállt és egyre többet lett talpon. Én is egy véget nem érő törölgetésnek és öltöztetésnek éltem meg akkor, de most már szinte nem is emlékszem rá. Kitartás!
2009. júl. 10. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!