Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszik túl sokat?

Nem eszik túl sokat?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hónapos múlt nemrég. A mai napunk eddig így nézett ki: tegnap este fél 10-től ma reggel 9-ig aludt. Felkelés után szopizott kétszer is, két mellből. Biztosan jóllakott, mert nagyokat büfizett. Aztán fél 11-kor bevágott 180 ml tápszert, elmentünk sétálni, aludt a kocsiban fél órát, meg útközben megivott kb. 20 ml gyümilevet. 3/4 1-kor megevett kb. 130-at főzelékből, aztán ismét kétszer szopizott két mellből, és kb. 10 perce tettem le aludni. Nem sok ez?
2009. júl. 9. 13:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, ez a mennyiség, amit felsoroltam kb. 550 ml.
2009. júl. 9. 14:00
 2/5 anonim ***** válasza:

lehetséges, hogy a tejed nem annyira tápláló. hiába eszik látszólag sokat belőle, az már nem olyan tápértékű neki esetleg. én erre gondolnék.

Ha nem fáj a pocija tőle, akkor hagyd, hadd egyen, amennyit kíván. valószínűleg vissza fogja fogni magát néhány nap után úgyis.

2009. júl. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok. Örülj, hogy ilyen jól evő babód van. Tudja ő hogy mennyit kell neki enni.
2009. júl. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ezek alapján egy szoptatás 50-60 ml anyatejet jelent. Akkor nem attól büfizett, attól tartok... És nem biztos, hogy jóllakott vele, 12 órával a legutóbbi kaja után.

Azért büfizik inkább, mert mohón eszik.

A kaja mennyiség nem sok összességében szerintem, talán a 4 szopi miatt gondolod így, de igazából 220 ml volt a teljes szopi mennyiség, ami nem sok. Mérted a szopik után és előtt a súlyát?

2009. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma nem mértem, de egyszer végigmértem egy napot, és reggel még egy ciciből szopizott 160-170-akat, délután és este pedig már csak 40-50-eket egy ciciből. Szépen lemértem minden szopizást, és arra jutottam, hogy átlagban egy szopizáskor kb. 60-80 ml-t vesz magához.
2009. júl. 9. 14:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!