Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Éjjel nem kell büfiztetni? És...

Éjjel nem kell büfiztetni? És ha bukik álmában, ne fullad meg tőle?

Figyelt kérdés
2009. júl. 9. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hogyne kellene
2009. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekünk még úgy tanították (csecsemőgondozási verseny) hogy MINDEN EVÉS UTÁN meg kell büfiztetni!
2009. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is böfiztesd bár volt itt pár okos a múltkor aki szerint nem kell mert éjjel nem nyel annyi levegőt hát vitatkoznék vele... 7 hónapos kibabóm rengeteget bukik de már csak nappal hál"Isten
2009. júl. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem kell.Az én picim volt hogy csak fél óra elteltével büfizett, és olyan is hogy elaludt,letettem és aztán őriztem,mert amikor jött a büfi, és a felesleg vissza,hát akkor volt fulladozás.

Megtud fulladni benne,főleg ha háton alszik.

2009. júl. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak akkor szoktam ha úgy látom, hogy kell. Nem akarom felébreszteni.

5 hós

2009. júl. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem büfiztetem éjjel. Mindig magam mellé tettem, megszoptattam és rendszerint el is aludtam vele. Míg picurka volt az oldalára fektettem, úgy aludt, hogyha büfizik, ki tudjon folyni. A feje amúgy is mindig oldalt volt, mióta forgolódik ő fordul magától az oldalára, így alszik. Nála is van, hogy sokkal később büfizik, mint ahogy eszik, van, hogy 1-2 óra is eltelik. Újszülött korában próbáltam büfiztetni, nem mindig sikerült. Ügyesen szopcsizott! Bukni már régóta nem bukik, 10 hós múlt.

Persze meg tud fulladni egy gyermek, ha bukik álmában. De ez nem csak a háton alvásra vonatkozik, hason is előfordulhat, mert akkor meg az orrába mehet, a hason alvás veszélyesebb mint a háton alvás. A legjobb egyébként az oldalukon.

2009. júl. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Én még nappal sem büfiztettem soha. Annyit csináltam, hogy evés után pár percig tartottam a karomban függőleges helyzetben. Nem rázkódtam soha a babámat, ki is bukta volna az egészet.

Szerencsére nem volt hasfájós, és magától tudott mindig büfizni.

2009. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
a büfiztetés nem azt jelenti, h rázod a babádat. azt gondolom senki nem teszi. függőleges helyzetben tartod, h a kajálás közben nyelt levegő ki tudjon jöni a pocakjából.
2009. júl. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

én az első néhány hétben büfiztettem, mig hasfájós volt, utána nem igényelte. büfizett ő magától is, szinte azonnal, hogy abbahagyta a kajcit. aztán mikor már hason játszott, mihelyt hasra fordult, büfizett és kész. viszont a bukás szempontjából teljesen mindegy volt neki, hogy büfizett-e. még a mai napig is bukik néha, már 10 hós. attól, hogy büfizett, volt, hogy fél, akár egy óra múlva bukott. éjszaka sosem büfiztettem, mert álmában evett, nem ébresztettem fel a végén sosem. egyszer sem vettem észre, hogy éjjel bukott volna.

Nekem a gyerekorvosunk mondta, hogy nem kell megzavarni éjjel a büfiztetéssel. leszámítva az első néhány hetet, már annyi "életösztön" van benne, hogy elfordítja a fejét azonnal álmában, ha bukik.

2009. júl. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én éjszaka sosem büfiztettem, mert rendre mindketten elaludtunk szopi közben. Éjszaka soha nem bukott, és nem is zavarta soha, hogy nem büfizett. Aludt, mint a bunda, gyakorlatilag félálomban evett. Ezért levegőt sem nyelt nagyon, mert ilyen féléber állapotban nem volt olyan mohó. Nem is evett sokat éjszaka.
2009. júl. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!