Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejpépek hízlalnak? Egyáltal...

A tejpépek hízlalnak? Egyáltalán kell e a babáknak adni?

Figyelt kérdés
Ki miért adja a bébiének? Az én babaám 9 hós, tápszert eszünk Beba HA 2-est. Még nem adtam neki, de most kezdünk vacsizni ( főzelék), és utána még tápszert is kap. Lehet e tejpépet adni neki este? Összesen mennyi tápszert kell innia? A doki szerint 500 ml-ert naponta..?
2009. júl. 9. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:

én a tejpépet 4 hósan vezettem be. ezzel váltottam neki ki egy tápszert. természetesen lehet vacsira is adni.

tejpép fürdés és meg lehet még kínálni egy kis tejpéppel.

természetesen nem kötelező

2009. júl. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
min. 500at igen. adhatsz tejpépet is, feldobja a kajálást. szeretik a babák, mert fini. nem hízlal.
2009. júl. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 6 hósan adtam neki a tejpépet, és a mai napig ezt szokta vacsizni ez már egy rituálé számára, ha meglátja, már rohan a székéhez és nyitja a száját a kislányom!

Szerintem ha egyszer-kétszer kap egy nap, de leginkább csak egyszer nem hizlal, de ha már 2-nél többször kapja akkor már lehet hogy baj lenne belőle, súlyilag.

Az én gyerekdokim is az 500 ml tápszer mennyiséget mondta annyit kell, hogy igyon a lánykám.

Üdv 14 hónapos kislány anyukája.

2009. júl. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom egyik nap joghurtot, másik nap pépet kap uzsonnára. Nem fogy el az 500 ml tápszerből sajnos, azért van így. Mióta rájött a kicsim, hogy minden más finomabb, nem kell neki a táp. 8 hónapos.

Nem hinném, hogy napi 1 alkalom különösebben hízlalna, bár a lányomra ráfér (7,5 kg)! :)

2009. júl. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az én fiam nem nagyon szereti a tápszert. tulajdonképpen csak álmában hajlandó meginni, akkor is banánnal összeturmixolva csak. így nálunk a második adag tápszert helyettesítem a tejpéppel. összetételében nagyon hasonló a tápszerekéhez. reggelire adom neki, este általában kenyeret kér enni, mert látja, hogy mi is azt vacsorázunk.
2009. júl. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! a tejpép is tejterméknek számít, tehát ha ezt szívesen elfogadja a babád, akkor nyugisan egye csak, és számold bele a napi tejmennyiségébe:)
2009. júl. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Azt hiszem vacsira kipróbáljuk néha, mert a főzelék már elég uncsi. ( lehet hogy csak nekem? :))
2009. júl. 10. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!