Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális dolog az, hogy...

Csill79 kérdése:

Normális dolog az, hogy másfél éves kislányom este 10-kor tud csak elaludni?

Figyelt kérdés
Kislányom 20 hónapos,kialakult napirendünk van már régóta.A kérdésem az lenne,hogy szerintetek miért lehet az,hogy reggel 8-9 körül kelünk,délben ebéd,13-körül alszik 1-2 órát,simán elalszik 5 perc alatt.Felkel uzsonnázunk és megyünk valamerre.Ebben a melegben egész délután a kertben vagyunk ahol egyfolytában jön megy,csúzdázik,locsol,pancsol,homokozik,szóval kellőképpen el kéne fáradnia,mert kb 7-8-ig minden nap lent vagyunk.Feljövünk vacsi,fürdés.Fél 9 körül ágyban van,de minimum 1-1,5-óra mire elalszik,így általában este 10 körül alszik el.Ez normális dolog?Más babák már 8-kor alszanak nem?Miért tud ilyen nehezen elaludni szerintetek?Kizártnak tartom,hogy nem fárad el,és nem a meleg miatt,mert ez már elég régóta így megy!Köszi.
2012. júl. 1. 13:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A fiam ugyanez. Jó kérdés, én a déli alváson próbáltam variálni. Ha nem v. keveset alszik, akkor még 8ig sem bírja ki, ha alszik, akkor csak este 10kor alszik el.

Két tippem van:

- 1 alvásról átállnak a 0-ra

- a nyári időszak miatt van (később van sötét, zajosabb az utca stb.) lehet, hogy télen visszaállnak a 8-ra.

2012. júl. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is 22 hónapos kialakult napirendel és kb olyan jó alvó mint a Tied,egyszerűen az eddigi 9 kor aludt-ból áttért a 10 után alszok-ra.

Sokszor mi már alszunk és Ő még ébren van,tv-zik,be van állítva a tv,hogy 60 perc idő után kikapcsol magától.Megissza a kakóját és csendben el van.

Én azt mondom,amíg magától elalszik és csak ennyivel csúszik neki a napirendje,nincs gond.

2012. júl. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 2 éves, ő is fél 10 felé alszik csak el. Szintén van kialakult napirendünk és szintén délután le van fárasztva (játszótér, hosszú séta, nagymamánál nagy kert). Ő is alszik délutánonként 2-2,5 órát. Szerintem a meleg zavarhatja őket, plusz ugye nyáron később sötétedik.

Én azt csinálom hogy nem teszem be az ágyába csak 9-kor, addig még játszhat vagy mesét nézhet vagy a kisöccsével játszhat. És a "régi" 7 órás fürdést áttettük 8-ra, ez talán jobb így nyáron a nagy melegben.

2012. júl. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,más babák már 8-kor alszanak mint az én lányom,de reggel 5-kor fent van.A tied legalább reggel alszik sokáig!Én örülnék ha később feküdne és tovább aludna de nem bírom fent tartani max20.30-ig!De akkor is fent van legkésőbb 5.45-kor!Ez se jó, meg az sem!Gondolom azért ez fog majd változni:)
2012. júl. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Inkább azt tartom furának,hogy ebéd után 5 perc alatt elalszik,pedig elméletben nem fárad el,este pedig amikor ki kéne dőlnie a fáradtságtól,akkor pedig 1-1,5 óra mire sikerül elaludnia,ezt a részét nem értem.Kedves első már én is gondoltam,hogy nem teszem le aludni,de szerintem ahhoz még kicsi és megy a bölcsibe,ott meg még alszanak majd. Ha nappal csak 1 órát alszik,mert olyan is van este akkor sem alszik el hamarabb.Szóval fura dolgok ezek:)
2012. júl. 1. 13:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanez a másfél éves (17 és fél hós) kisfiam, már kb 4-5 hónapja! Én nem aggódom ezen, mert reggel tényleg sokáig alszik: 9-10 közt ébred. Ha a tesója megy suliba, akkor ébred hamarabb csak, mert felriad a neszezésre. Kialakult napirendje van neki is, nem is szeret eltérni tőle! Ebéd után 2-3 órát alszik (fél 2től fél4, 4-ig), délután lefárad, mégsem alszik el 10 előtt este. Télen sikerült 9-fél 10-re előrébb hozni az esti elalvását csak. Én eleve nem is fürdetem, csak este 9-kor. Jó hosszú pancsi, ki sem akar jönni a vízből, aztán fél 10 után valamivel lefekszik, és 10 körül elalszik. Hiába fektetem le hamarabb, ilyen a biológiai órája, bagoly típus: késő estétől délelőttig alszik.:) Az is igaz, hogy az ebéd utáni elalvás kb 1 perc nála is! Szerintem amint bekerülnek oviba, bölcsibe, át fognak állni, bár az nem az ő igazi rendszerük lesz, kénytelenek lesznek alkalmazkodni. Akkor majd a szünetekben újra sokáig alszanak, figyeld meg!:) Végülis jó ez így, már csak a meleg miatt is, mi este fél 7-kor indulunk újabban sétálni, még akkor is 32 fok van kint! Ilyenek a déli, mediterrán népek egyébként: Spanyolországban még be is zárnak az üzletek délután, mert szieszta van, a legnagyobb melegben mindenki pihen, aztán délután kinyitnak, és késő estig nyitva vannak.:)))
2012. júl. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!