Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Javasolnátok olyan oldalt,...

Javasolnátok olyan oldalt, ahol a mozgásfejlődés állomásai és a későbbi hatása nyomonkövethető?

Figyelt kérdés
Mármint összefügg mondjuk a kúszás és az olvasás, és ha nem kúszik, az milyen képességek hiányát , gyengeségét feltételezi a jövőben...
2009. júl. 8. 08:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hááát... nem tudom hogy ezeket így megtalálod e!?

gyermekfejlődés.lap.hu és esetleg a kismamablog.hu oldalon néz körül.

2009. júl. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Én a www.babaszoba.hu oldalon szoktam nézni.

Ha regisztrálsz akkor havonta küld egy e-mail-t, hogy mit tudnak annyi idősen a kicsik.

2009. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

hát, igazából ilyen oldalt én sem tudok, csak azt tudom mondani, amit a mi gyógytornászunk mondott erről a témáról: a mászás a legfontosabb, mert annál alakul ki az egyensúlyérzék. fontos, hogy mindkét oldalát használja folyamatosan, mert akkor mindkét agyfélteke dolgozik megfelelően. Ha a kúszás kimarad, nem gond, a mászás sokkal fontosabb. szóval földön kell tartani a lurkót ha lehet. a mászásnál nagyon fontos tényező, hogy a harántmozgás kialakuljon. Ha ezek megvannak, akkor azt jelzi, hogy megfelelően dolgozik az agy, tehát várhatóan komolyabb gondok nem lesznek.

Viszont minden babánál, akinél előfordul bármilyen oldali izomgyengeség, fennáll a lehetősége, hogy a későbbiekben kissé gyengébben fogja használni az egyik agyféltekét. erről inkább olyan oldalakon kellene tájékozódni talán, ahol kimondottan mozgáskoordinációs zavarral küzdő babákról van szó!

Remélem azért tudtam segíteni,ha esetleg érdekel bármi a mi esetünkkel kapcsolatban, írj privátot! vagy max meg tudom kérdezni a gyógytornászt,ha valami konkrétan érdekel!

2009. júl. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazság szerint ennél komolyabban érdekelne a téma.azt, hogy mennyi idősen mit tud, azt tudom.De például én diszkalkúliás vagyok.Az orvosom szerint a kialakulása összefügg a korai mozgásfejlődés zavaraival.Plusz keverem a jobb és bal oldalt...és még más gondjaim is vannak.Szeretném megkímélni a kislányomat ezektől, ha lehet.
2009. júl. 15. 07:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!