Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem akar szopizni a...

Miért nem akar szopizni a kislányom? Érdemes ezt csinálni vagy legyen teljesen tápszeres?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hós,2 hónapos kora óta pótolni kell neki,mert kevés a tejem.Kezdetben csak a vacsit kellett,majd egyre több étkezést,mostanra oda jutottam,hogy hiába szedek tejserkentőt és van tejem is,de egyszerűen nem akarja elfogadni a cicit.Ennek az lett a következménye,hogy megint csökken a tejem mennyisége,általában kifejem neki,és még azt is odaadom neki a tápszer után.Nem tudom van e értelme fejni így,hisz napról napra kevesebb lesz,és nem hajlandó szopizni,bekapja,megszívja,jön is neki,de kiköpi és ordít a tápszer után.
2009. júl. 7. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ne stresszelj. add addig amíg van,semmi baja nem lesz. velem pont így volt.szép lassan elapadt,pedig fejtem,szoptattam.. ő meg szívott 1-2-t aztán nem.. én is kb 3hóig tudtam szoptatni. aztán csak tápi. makk egészséges energiiabomba .


a védőnő szerint le kellett volna feküdnöm az ágyba magam mellé a gyereket és szoptatni-szoptatni.. 1hét utánúgy éreztem magam mint egy fejőstehén és eredménye se volt,a gyerek is idegbeteg volt.


nem kell mindenáron az anyatej. ő meg még kap is,szóval azt tedd ami neked is meg neki is jó

2009. júl. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, a cumisüveg miatt nem akar szopni.

ne keseredj, nem tehetsz róla

amíg van tejed, addig próbálkozz, de ha üvölt, fejd ki és cumisüvegből add neki, tehát úgy, ahogy eddig :)

ha elapad, marad a tápszer

nehogy lelkifurdalásod legyen!

:)

2009. júl. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Először az anyatejet próbáld adni, utána a tápszert.
2009. júl. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem beszélj egy szoptatási tanácsadóval, hátha tud hasznosat mondani.
2009. júl. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A 3. válaszolónak:azért a végén kapja a kifejt tejet,mert először cicivel kínálom,de kiköpi,elkezd nagyon sírni és nem bírja ki míg kifejem neki,ezért adom neki a tápszert,aztán kifejem a tejem és még azt is megkapja.Naponta kb.3x érem el nála,hogy szopizzon,ne kelljen tápszer se fejés.Mindenki azt hajtja a családba,hogy jajj csak el ne apadjon a tejem,egyek már rendesen...miattuk van lelkifurdalásom,hogy nem tudok szoptatni.
2009. júl. 7. 19:51
 6/7 anonim ***** válasza:
szerintem még folytasd így ugy is hamar eltelik az ídő és utána már nincs cicizés kítartás!
2009. júl. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiamnak pótolni kellett a kórházba,mert nem indult be a tejem.Itthon sem akart cicizni,kifejtem úgy evett.Hála istennek kaptam egy jó tanácsot.Kifejt tejcsivel,vagy tápszerrel kezd cumisüvegből.Szívjon a baba egy párat,majd gyorsan vedd ki a szájából az üveget,és be a cici.Kisfiamat 2x kellett így becsapnom,azóta gyönyörűen szopizik,5 hós.Remélem segít neked is.Ha meg kevés a tejcsi,befejezitek üveggel.
2009. júl. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!