Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem kellett volna szólnia a...

Nem kellett volna szólnia a védőnőnek, hogy mikor vigyem a lányomat ortopédiára?

Figyelt kérdés
Ma voltam tanácsadáson, és kérdezte a másik védőnő, h mit mondtak, hát mondom nem is tudtam, mikor kell vinni, így nem vittem még. ennyiben is hagyták... Kérdezzek rá, hogy akkor most merre induljak? Első babás vagyok, nem hinném, hogy nekem ezeket tudnom kéne, de ha mégis, akkor minek a védőnő?
2009. júl. 6. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? Nekünk a doktornéni szólt, hogy menni kell, adott beutalót. 2. hónapos koráig kellett elmenni, utána 4 hónaposan és 8 hónaposan kontroll. Mi itt tartunk most.


Sajnos vannak nem túl jó védőnők is, akik tojnak mindenre és ennek Te iszod meg a levét - bár nem fizikailag, hanem csupán idegeskedéssel.

2009. júl. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

7 hetes a lányom

gyerekorvos sem szólt egy szót sem róla, sem a védőnőm, ma úgy mellesleg megkérdezte a másik védőnő, hogy mit mondtak, mikor mondtam, h nem is tudtam, mikor kell menni, nem is reagált... ezek szerint beutaló is kell? na akkor megzaklatom a védőnőmet, hogy mi a szösz van, mert ez így nagyon nem jó...

2009. júl. 6. 16:50
 3/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Nem vagy elkésve semmivel, ne aggódj!!! Hívd fel a doktornénit - ha a cédőnővel vakvágányra futottál (ezek szerint), jobb a doktornénivel közvetlenbe beszélni. Lehet, hogy Nálatok nem kell beutaló, nekünk kellett.
2009. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk úgy van, hogy felhívja a doki(!) a figyelmet, hogy 6 hetes kor után menni kell, előbb kérjek időpontot, utána ad beutalót. A másodikra 3 hónap múlva kellett menni, a harmadikra önálló járáskor. Legközelebb pedig majd ha 3 éves lesz.


Én megtanultam már, hogy mindennek utána kell néznem: egyszer majdnem az egyik oltás második adagjáról maradtunk le, mert nem szólt a védőnő. Ez van.

2009. júl. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

na igen, innentől mindennek utánajárok, mert ez így nem túl jó...

még a végén az oltásokat is elfelejtik... borzasztó, és még ők érzik magukat nélkülözhetetlennek... elég bosszantó:))

2009. júl. 6. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekünk a tanácsadáson nézte mindig a doki,ő nem talált problémát.Azt mondta,hogy azért 5-6 hónapos korig mindenképp menjünk el.Beutalót adott,de nem kellett(Heim Pál)azért nem baj,ha van nálad.Az orthopéd doki azt mondta,ha jár már a gyerkőc akkor kell menni újra.

Azért ,milyen röhej már,hogy mindenhol másképp van?!

2009. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Picit off, de ha már az oltásoknál tartunk: tőlem a múltkor megkérdezte a doki, hogy akkor most kell-e beadni a gyereknek valami oltást. Mondtam, hogy a prevenár második adagját még nem kapta meg. Ja, akkor jó, adjuk be. De bele se nézett a gyerek kartonjába, bármit mondhattam volna.
2009. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A baba három hónapos koráig kell menni ortopédushoz, amire a gyermekorvos időben fog adni beutalót.kontrollra akkor kell menni a későbbiekben, ha felmerül valamilyen kisebb nagyobb gond.

Nem kellett volna még szólnia.De ennyire nyugtalan vagy, kérdezz rá.

2009. júl. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
csak az volt fura, h a védőnő megkérdezte, h mit mondtak, azért gondolom, h itt ilyentájt esedékes....
2009. júl. 6. 17:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!