Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 év korkülönbség lesz a...

2 év korkülönbség lesz a gyermekeim között. Külön szobában vagy egy szobában célszerű lenni a kicsivel az elején?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék azokra a véleményekre, akiknek hasonló korkülönbséggel születtek a babái. Én külön szobára gondoltam, mert megoldható lenne, de sok helyen olvastam, hogy sokkal jobb, ha kezdetektől egymásra hangolódnak. Nem ébreszti föl éjszaka a nagyot a kicsi a sírással?
2008. ápr. 27. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben eleinte magam melett tartanám, anyukával, apukával egy szobába, persze a kiságyba. mi kb. 6 hónaposan raktuk külön szobába.jobb, ha eleinte veled van, közelebb, szerintem.
2008. ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én gyermekeim között 19 hónap van. A kicsi 3 hónapos koráig velünk egy szobába volt és utánna átköltöztettük a nagyhoz. Igaz nálunk közel van a két szoba egymáshoz.Sos

Sose keltette fel a nagyot a sírással. De nem tudom,hogy neked a nagy mennyire jó alvó.

Eleinte célszerűbb,ha veled van a kicsi utánna meg majd meglátod. Sokmindentől függ. Mennyit kell fel éjszaka,nem e hasfájós stb.

2008. ápr. 28. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én addig hagyom a gyermekeket a mi szobánkban,amíg éjjel szopiznak,utána mehet a másikba,jobb ha ő is hamar megszokja,hogy anyunak és apunak van saját élete,meg neki is.
2008. ápr. 28. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 18 hónap van köztük, és 4 hónaposan tettem át a kicsit a nagyhoz, akkor már átaludta az éjszakát.

Eleinte jobb, ha veled van egy szobában, szerintem könnyebb éjjel felkelni így, és megnyugtatóbb is volt számomra, hogy hallom szuszogni :)

Nálunk egyébként épp a nagy ébresztette fel a kicsit, bár ez is elég ritka volt.

2008. ápr. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit félreérthetően írtam a kérdést, én arra gondoltam, hogy a naggyal legyen-e együtt az elejétől kezdve és természetesen velünk, mert mi most is egy szobában vagyunk a naggyal is (ő a kiságyában), de ígyy is találtam jó tanácsokat, köszönöm.
2008. ápr. 28. 07:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképp külön tenném a kicsit és a nagyot, mert éjjel felébresztheti és az nem jó. Viszont ha a nagy is veletek egy szobában alszik, akkor ez azt jelentené, hogy őt kéne külön szobába tenni, és ha ez akkor történik, amikor megvan a kistesó, akkor valószínű nagyon féltékeny lesz. Szóval ha úgy döntesz, hogy külön szobába rakod őket, amíg a kicsi éjjelente felkel, akkor szerintem idejében szoktasd hozzá a nagyot, hogy ő már nem veletek alszik, mert ő már nagyfiú. De ezesetben minél hamarabb - ahogy a kicsi már nem kel fel éjjelente -, tedd oda őt is, hogy ne érezze magát kirekesztettnek a nagyobb.
2008. ápr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!