Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is csinálja ugyanezt?

Más babája is csinálja ugyanezt?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 hónapos, vidám, nyugodt baba, sokat mosolyog, rengeteget mozog, "dumál", gagyog, gurgulázó hangokat ad, néha kurjongat, gyakorolja a hangját, és minden nap valami új hangocskát produkál. Ma arra figyeltem fel, hogy néha mintha kapkodva venné a levegőt, vesz pár nagy levegőt, aztán megint újra normálisan. Amikor hangosan sikongatva próbálgatja a hangját, akkor is néha van, hogy ilyen nagy levegővételekkel "gyűjt erőt" a következő nagy kurjantásig, de akkor jön is a hang, ma meg csak a levegőkapkodás volt párszor. Amikor elvan, vagy játszik/játszunk, akkor nem csinálja, és alvás közben sem, csak amikor "beszélget" vagy ahhoz készülődik. Engem kicsit megrémített, a párom szerint csak készülődik valami új hangocska vagy valami, de még nem tudja kiadni, és azért kapkodja a levegőt. Szerintetek? Másnak is volt ilyesmi tapasztalata? Vagy baj lehet és azonnal vigyem orvoshoz? Semmi más tünet nincs egyébként, ugyanúgy viselkedik, mint máskor szokott.
2009. júl. 4. 00:03
 1/3 A kérdező kommentje:
Közben az jutott eszembe, hogy mintha tegnap is csinálta volna már párszor, de nem tulajdonítottam neki jelentőséget, mert éppen valami tornamutatvány közepén volt (most kezdett forogni), és olyan volt, mintha "rákészült" volna a gyakorlatra, "pörgött", járt keze-lába.
2009. júl. 4. 00:09
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia :) Az én fiam is ezt csinálja:) Ő akkor csinálja, ha nagyon izgatott :) Kb olyan mintha valaki lefutna egy kilométert és utána kapkodja a levegőt. De épphogy 3-4 légvétel, és annyi. Nincs ezzel gond.
2009. júl. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez van. Ez természetes és nem kell hozzá orvos. Gondold el, hogy az ő kis testének milyen kimerítő a kurjongatás.
2009. júl. 4. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!