Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kettő keresztnév - előnyök-hát...

Kettő keresztnév - előnyök-hátrányok?

Figyelt kérdés
Két keresztnevet is adnánk születendő fiunknak, de nem tudjuk, mennyire "nehezíti meg majd az életet", mármint, hogy a 2.-at is mindig fel kell majd tüntetnie, vagy hogy működik ez pontosan?
2012. jún. 12. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Hátránya, hogy hivatalos papírokon mindig fel kell tüntetnie és jó hosszan kell majd aláírnia szegénynek. Előnye viszont, hogy később majd választhat melyiket akarja használni. Ez csak akkor ciki, ha egyik sem tetszik majd neki. :-)
2012. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Kerria ***** válasza:

Nekem csak 1 keresztnevem van, az egész nevem összesen 10 betűből állt, imádtam, gyorsan le lehetett írni, és egyszerű is volt. Férjhez mentem, kötőjellel felvettem férjem nevét, így 6 karakterrel több csak, mégis hosszabb...


Tudom ez nem ugyanaz, és ráadásul fiú baba lesz, de én csak akkor adnék másodikat ha nagyon rövid lenne az elsővel. Pl Joó Ádám... ez után kéne, míg a Szentkirályi Barnabás után én nem tennék.


Hivatalos aláírásnál mindet kell használni, de a hétköznapokon akár rövidíthet is. Pl Barna Benedek Béla, lehet akár Barna B. Béla, vagy Barna Béla is, de hivatalos helyen Barna Benedek Béla marad.


Véleményem szerint ha 10-15 betűnél nem lesz hosszabb, akkor nyugodtan adjatok másodikat, de 15-20nál ne legyen hosszabb, ez a személyes véleményem, remélem azért segítettem vele.

2012. jún. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 oooopti ***** válasza:

Én több hátrányát látom, nem sorolom föl, szokásos dolgok.


Előnye, ha valakinek gyakori vezetékneve van, két keresztnévvel több az esély rá, hogy egyedül lesz az országban és könnyebben beazonosítható. Ebben az esetben praktikus, ajánlott. Meg ha nagyon rövid a neve, akkor szép is lehet mellette egy második keresztnév.

2012. jún. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 sumergo ***** válasza:
Nem tudom, én is gondolkoztam rajta, végül két keresztneve lett a lányomnak, igaz, a vezetékneve csak 4 betű. Végül egy doktornő győzött meg. Neki is 2 keresztneve van, de csak az egyiket használja. Azt mondta, ritka az olyan hivatalos papír, ahol tényleg mindkettőt használnia kell. Aláírásban, pl orvosi leleten, recepten, stb. csak az egyiket (a másodikat) használja.
2012. jún. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a férjemnek van két keresztneve - első az apjáé, így a család a 2.-at, viszont az iskola, majd a munkahely, távolabbi ismerősök az elsőt használják. Van is belőle bonyodalom.

Így a fiúnk csak egy nevet kapott. Ha majd nagyon nem tetszik neki, úgy tudom, megváltoztathatja vagy felvehet még mellé másikat, amit ő választ.

2012. jún. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Páromnak és nekem is 2 keresztnevem van, a kislányunknak csak 1. Én feleslegesnek tartom. A 2. keresztnevemet a családon kívül nem is nagyon tudják, soha nem használtam. A teljes nevem 19 betű, ahogy használom úgy 14. Ha rövid a vezetéknevetek szerintem akkor válasszatok csak 2. nevet.
2012. jún. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Csak a hivatalos helyeken pl. bank használom a teljes nevet, de aláírni ott is csak az első keresztnevemet írom ki.
2012. jún. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha adhatok egy tanácsot, a kicsi névválasztását ne strigulázással döntsétek el. Hanem úgy, hogy ha van két név is, ami közül nagyon nem tudtok dönteni, akkor add nyugodtan. Vagy ha a második nevet csak tisztelet jelenként adnád, szintén add nyugodtan. (Kisfiam második keresztneve apukámé).


Nem kell mindenhol feltüntetni, csak a hivatalos okmányokon. De most gondolj bele logikusan: letörik bárkinek a keze is azért, mert X évente (házasság, szerződések, okmányiroda, munkahelyi felvétel) le kell írnia az életében PLUSZ NÉHÁNY BETŰT? Ugyanis ha pl. postai küldeményt vesz át, vagy csak aláír egy levelet, ami nem hivatalos, vagy e-mailt, vagy üdvözlőlapot, stb. stb., akkor elég csak azt a nevet írnia, amit használ, ahogyan szólítják. A teljes nevet csak HIVATALOS esetben kell leírnia.


Ugye, milyen vicces belegondolni? :) Hát számít az életben, komolyan NEHÉZ lesz annak az élete, aki alkalmanként egy kis szóval többet vet papírra?

2012. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az Én fiamnak kettő neve van,nem is rövid egyik se meg a vezetékneve se egyszerű, de a párom görög és náluk az a szokás hogy az első szülött fiú unoka az apai nagyapjának a keresztnevét kapja, ami nem túl egyszerű név esetünkben ezért választottam egy olyan nevet mellé amivel Mo-n is könnyebb lesz bemutatkoznia,szóval nálunk csak tiszteletadás miatt kapta az első nevet de nem gondolnám hogy akkora nagy kiszúrás ez a két név..Nem olyan sűrűn kell használni mindkettőt..Csak a hivatalos ügyekben..ilyennel meg nem talákozik mindennap.
2012. jún. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én kettő keresztnévvel rendelkező kutató vagyok. Ez azt jelenti, hogy vannak publikációim. A családom a második keresztnevemet használja, de tudom, hogy mennyire számít a karakterek száma egy tanulmány írásakor (én is utálom kiírni a hivatkozásokban, hogy Thomas H. Gordon, Wilhelmina Katja Reif, stb.).

Így is van az irodalomjegyzékkel elég macera. Szóval az első tanulmányomnál mérlegeltem, de mivel a vezetéknevem nagyon ritka, tuti nem fognak összetéveszteni senkivel, ezért a tudományos életben kettő néven futok. Ellenben ha Kovács János/Szabó Andrea gyakoriságú nevem lenne, akkor megjeleníteném a harmadikat is.


Szóval én is úgy gondolom, hogy negatívumot nem okoz a gyerek számára, hivatalos papíroknál lesz egy kisebb macera.

2017. szept. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!