Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel és mikor etetitek /...

Mivel és mikor etetitek / etettétek 8-9 hós babáitokat?

Figyelt kérdés

8,5 hós a babám, így eszik:

f8: cici

f11: gyümölcs keksszel, vagy Sinlac

13.00: főzelékek husival

du. még szopi, de most szeretném kiváltani - mivel lehet? Még gyümivel?

este f9-9: szopi


Jól csinálom vajon? Jók az időpontok? A lányom sosem sír, hogy éhes, és sokat eszik, rendben fejlődik. Ennek ellenére néha bizonytalan vagyok, ezért kérek tanácsokat!

Írjátok le, Ti hogyan etettek! Írjatok légyszi!!!


2009. júl. 3. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Jól csinálod! A délutáni cici helyett adhatsz neki natúr jogrutot simán vagy gyümivel (én babakekszet vagy kukoricapelyhet is teszek bele néha), kefírt, virslit, sonka felvágottat stb.
2009. júl. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos kislányom van.

9-kor kel: cici

11: gyümölcs

14: főzelék husival vagy nélküle

17: gyümölcs, babajoghurt, esetleg házi gyümölcstúró, keksz

19: tejpép

21: cici


Szerintem nagyon jól eteted, nincs ezzel semmi gond. Nálunk is délutánonként még cici volt, de aztán igényelte a szilárdabb ételt :) Ezért kap most a fentebb leírtak közül valamit.

2009. júl. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Most lett 10 hós kisfiam így ettünk:

8-kor szopi

10-kor gyümi

12 körül főzelék husival vagy szopi

14-15 körül szopi vagy főzelék husival (ezt a két időpontot van, hogy megcseréli)

16-kor szopi (az utóbbi időben ez már kezd elmaradni)

18-kor tejpép, vagy gyümi, vagy mostmár joghurt

19:30-kor szopi


Az én babám nem eszik egyszerre sokat, nem is lehet többet beletukmálni, így gyakrabban eszik keveseket.

2009. júl. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi lányok!!! A 2. válaszolótól kérdezném még, hogy ha adsz a kislánykádnak este 7-kor tejpépet (milyen?, mekkora adag?), nem laktatja túlzottan, este cicizik még? Félek, hogy ha én is csináln ám, elapadna a tejem? Vagy alaptalan ez a félelmem? Még vmi: a 7 órásból lassan csinálsz "rendes vacsit"? Ekkor mit fogsz adni a kicsinek? Bocs a sok kérdésért! :-))
2009. júl. 3. 13:18
 5/6 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Most éppen a DM-s tejpépet adom neki. 50 g por és 150 ml forralt víz. Nagyon szereti, el is telíti. Ezt szeretném majd vacsorává alakítani. Volt, hogy főzeléket adtam neki feltét nélkül, azt is nagyon szerette.

Nekem nem apadt el a tejem, pedig már csak kétszer szopizik. Már nem fejem, mégis ha néha megmérem még megissza a 150-200 mlt. Este főként már csak azért kap tejet, hogy jobban aludjon :) Remélem választ adtam a kérdéseidre :)

2009. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm, szuper! Hálás vagyok érte! Mindenkinek nagyon köszi!
2009. júl. 3. 13:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!