Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire érzékenyek a babák a...

Mennyire érzékenyek a babák a hangos zajokra?

Figyelt kérdés

A lakásunk ahova költöztünk forgalmasabb, mint gondoltuk. Hajnalban még teherautók is elsuhannak az ablak alatt, iszonyú zajt csapva, meg hangos motorok rendszeresen.

Én bedugom a fülem, a párom mélyen alszik, de egy pici baba? Nem zárhatom majd rá az ablakot ebben a hőségeben.

38 hetes km.


2009. júl. 3. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hamar meg fogja szokni. itt vonatok járnak, engem rohadtul idegesít, őt nem érdekli. sőt, még amikor nagy vihar volt, 2 és fél hónapos volt a baba, fel se ébredt.
2009. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi Pesten a Nagy Lajos király útja Erzsébet királyné sarkán lakunk, ide hoztuk haza a picit. Hármunk közül őt zavarja legkevésbé a sok villamos, mentő (itt az Uzsoki kórház), egyebek... Azaz az állandó zajok nem zavarják, csak ha amúgy is nyűgös, a hirtelenek igen, ha például valaki elrikkantja magát pont az ablakunk előtt a körfolyosón, vagy pont mellette emberkedik egy robogós séta közben. Amig elalszik általában becsukom az ablakot azért, utána mindig nyitva van. Most például elaludt nyitott ablaknál a járókában, nem törődve az utcazajjal, győzött az álmosság :)

Egy 3 hós baba anyukája

2009. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A babám 6 hónapos, de kb. 3 hónapos kora óta zavarja a zaj nagyon. Mi is egy főútvonalon lakunk, ami nagyon zajos, 4 sávos. Itt is itt gyorsulnak a motorok,szirénázás van állandóan, a szomszédok fúrnak, kalapálnak és sajnos, ha alszik, akkor felébred rá és akkor annyi volt a pihenésnek. Érdekes, hogy újszülöttkora és 3 hónapos kora között nem zavarta, mostmeg nagyon.
2009. júl. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
az első hetekben még nem hallanak rendesen a babák, valószinűleg nem fog felriadni. Remélhetőleg megszokja, de érzékenyebb időszakokban, például fogzáskor nem alszanak annyira mélyen, általában azért riadnak fel. Neked nehezebb lesz megszokni füldugó nélkül majd ha meglesz a baba :-)
2009. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amikor a kórházban voltunk még ott állandó volt a zaj, ajtócsapkodás, kopogós papucsok... akkor nagyon zavart, de ebből a szempontból hasznos volt, mert 2,5 babóm mindenféle zajban tud aludni, nem ijedős megszokta. Vmelyik nap akkorát dörrent az ég hogy majdnem leestem az ágyról úgy megijedtem, babóm meg tök nyugisan feküdt, nevetett rám..
2009. júl. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mi tehervonat-rendező pályaudvar mellet lakunk. Szinte az ablak alatt mennek el a vonatok, hatalmas mozdonyokkal, szinte beleremeg az egész ház. Egész jól tűri a picur, pedig én már falnak megyek, mikor nem engedik ki a fékeket és 5 percig csikorogva megy végig a vonat az ablak alatt. Őt nem zavarja. Arra ijed meg, ha hirtelen nagyot dudál az egyik. A meleg jobban zavarja! Bár most kezd hűvösebb lenni.
2009. júl. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Ma megkérdeztem a védőnőt is, és ő is azt mondta semmi gond nincs ha mellette porszívózunk azt is szokták bírni.

Teljesen ideális körülmények ritkán vannak tudom, még ha a legjobbat is szeretnénk. Hát én majd edződök a picivel azt hiszem... :-)

2009. júl. 3. 18:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!