Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázas a fiam mit csináljak?

Lázas a fiam mit csináljak?

Figyelt kérdés
8hónapos a fiam tegnap vettük észre hogy lázas 38,9 levonva 5öt. kapott láz kúpot levitte 38,4re, ma is kaptt kúpott most mértem 37,9 levonva. nem beteg nincs megfázva csak a foga jön de attól nem igen lehet láza. mit csináljak vele ?
2012. jún. 9. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:

38 alatt semmit

mérd meg óránként

2012. jún. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet hogy 3 napos láza van, akkor a harmadik nap nem lesz lázas, hanem tele lesz piros pöttyökkel.

Az orra nem folyik?

Figyeld hogy ne menjen fel a láza (a 38, valami még nem olyan vészes) De mondjuk én ügyeletre nem vinném ezért, a doki is csak annyit mondana, hogy csillapítsd a lázát és szívd az orrát.

2012. jún. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A fogától is lehet láza, akkor is ha eddig nem volt. Mérd, ha újra felmegy akkor csillapítsd és sok folyadék
2012. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csillapítsd a lázát, valószinüleg vmi vírus lehet. Fürdesd meg nlangyos vízben. Én bevinném az ügyeletre a biztonság kedvéért, nézze meg az orvos.
2012. jún. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Ügyelet?
2012. jún. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 hónapos korban a minimum, hogy felhívom az orvost, megbeszélném vele, vigyem-e el, vagy eljön, megnézi, vagy ha nem szükséges mit csináljak, mit adhatok neki itthon,stb.stb...
2012. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A fogzástól láza nem lehet, "csak" hőemelkedése.

Egy sima láz miatt meg tényleg hiába hívja a dokit vagy viszi el, a lázcsillapításon meg a folyadékpótláson kívül semmit sem fognak neki javasolni.

2012. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Langyos vízben fürdesd meg(hűtőfürdő), igyon sokat a kicsi, akár cicizzen "órákig". Dokit felhívhatod, de a láz csillapítása egyéb panasz nélkül(orrfolyás, köhögés, befulladás, kékülés, görcs) a szülő feladata, doki max receptet írhat lázcsillapítóra(germicid)


Fogzás és láz: a fiam szemfoga jött és 39fölött volt a láza egy éjszakán át. Alig tudtam csillapítani neki, szegényem vizes törcsiben kuporgott az ölemben... És egynapos lázról nem hallottam még, de lett egy fogacskája. Másnap igaz bágyadtabb volt, de se láz se hőemelkedés, csak fáradt volt.

2012. jún. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekünk volt hasonló. Bevittem a doki annyit mondott, hogy valami vírus. Antibiotikumot nem adott csak a lázát kellet csillapítani. Kb. 3 napra nem volt már láza. Mondjuk én csináltam neki borogatást. 5 hónapos a fiam.

Remélem már jobban vagytok!!!

2012. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!