Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első évben milyen gyakorisá...

Az első évben milyen gyakorisággal kellene a védőnőnek a babát látogatni, illetve milyen gyakran kell az orvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
Persze az oltások után, illetve, ha amúgy nincs gond?
2009. júl. 2. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Én havonta viszem mérni és ellenőrzésre.A védőnő csak akkor jön, ha külön kérem.Jóban vagyunk, mesélte, hogy csak olyan helyekre megy ki ahol anyuka nem viszi rendszeresen a gyereket.
2009. júl. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A védőnő általában az első 6 hétben hetente látogat, aztán ha nincs gond akkor kéthetente majd havonta. Az újszülötthöz kimegy a gyermekorvos mikor hazaérkezik a baba a kórházból majd csecsemőtanácsadásra előszőr 6 hetesen kell vinni a kicsit, azután havonta egyszer.
2009. júl. 2. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Az elején úgy volt, ahogy a második válaszoló írta.most hét hónapos a gyerek.
2009. júl. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első 6 hétben minden héten jött a védőnő, azóta havonta egyszer jön. Tanácsadásra féléves koráig havonta mentünk (amikor eleve kapta az oltásokat, azóta pedig szintén csak akkor, amikor (nem kötelező) oltást kap. H_olnap lesz 8 hónapos, most nem megyünk, hanem csak 1 hónap múlva, akkor kapja a PREVENÁR II-t.
2009. júl. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem annyira unszimpatikus védőnőm van, hogy megkértem, ne jöjjön, mert ez nekem nem segítség, hanem csak nyűg.

Van már egy nagy (9 éves) fiam, szóval nem kell okítani.

A baba rendesen szopizott, még mindig (1 éves), vettünk csecsemőmérleget így a súlyát mindig tudtam ellenőrizni.

Csak a kötelező oltáskor vittem, meg 7 hónaposan.

Akkor felírkálták, hogy mit tud csinálni.

A gyerekorvos az én orvosom volt gyerekként. :)


(Bejelentkezés nélkül jött a védőnő, amikor az ebédet sütöttem, a fiam előtt elkezdte, hogy milyen a vérzésem, rózsaszínes??? stb..., Meg azt mondta, hogy te jó ég, még mindig akkora a hasa, mint egy 5 hónapos terhesnek...

Én picike vagyok, vékony törékeny és a baba 4450g született. Óriási volt a hasam, de azért nem kellett volna bunkónak lennie.)

2009. júl. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én védőnőm a világ legtündéribb védőnője, havonta járt ki, persze az elején sűrűbben, mostantól fog 2 havonta hogy eltelt egy év. Én orvoshoz csak nagyon indokolt esetben vittem mert a védőnő mindenben segített. Állandóan elérhető(éjjel is!!!).Szóval a mi esetünkben ez így megy:)
2009. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem nem kellett őt leállítanom, leállt ő magától is. 3 hónapja nem látott minket, most 5 hónapos a babám. Igazából csak a nagykönyvben szereplő elméletet hallhattam tőle, gyakorlatban nem tud a dolgokhoz hozzászólni. Szerencsére megoldok mindent, tudok kit kérdezni, de itt is szoktam informálódni. Csak érdekelt, hogy amúgy mi lenne az előírás! Köszi a válaszokat!
2009. júl. 2. 13:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!