Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen zöldséget, gyümölcsöt...

Milyen zöldséget, gyümölcsöt adhatnék még 7 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Eszik már: meggy, cseresznye, alma, banán, őszibarack (a körtét kihányta), krumpli, sárgarépa, brokkoli, tök, sütőtök, cékla.

Nem tudok már újat kitalálni ezek variációjával, kicsit unalmasnak tűnik. Mit ehet még?


2009. júl. 1. 08:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez elég sok, egyáltalán nem tűnik unalmasnak ahhoz képest, hogy még csak 7 hónapos a babád.

De ezeken kívül ehet még: rizs, gesztenye, zabpehely, kukoricadara, paradicsom, cukkini, brokkoli, karfiol, spenót, saláta, petrezselyem.

2009. júl. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Mehet a sárgabarack, szilva (óvatosan, mert megfoghatja a kis hasát).

Édesburgonya, leveszöldség, cukkini, borsó, kukorica.

Ehet baromfit, marhát, borjút, májat, halat. Tésztát is kaphat.

Így már nagyobb a variációs lehetőségek száma! :))

2009. júl. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt nézd meg, itt sok infó van!!!


Én pedig ezt a táblázatot használtam és amit a védőnő javasolt (majdnem ugyanezeket)


[link]


És én már adtam tejpépeket is a babámnak, főleg az uzsinál szopi után, vagy tejberizspépet, nagyon sokfélét lehet kapni, imádja.

A gesztenyét próbáld még ki, lehet kapni egész gesztenyét (mirelit), nagyon fini almával párolva, pici krumplival sűrítve, esetleg csirkehusi hozzá! 9 hós baba anyuja

2009. júl. 1. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tejpépet, gabonaféléket (zabpehely, kukoricadara, rizs, köles) már eszik.

2009. júl. 1. 08:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ezeket adtam/adom még: gesztenye, sárgabarack, sárgadinnye, szilva (fagyasztott v üveges) - imádja - , görögdinnyét apró falatonként,

spenót (heti 1-szer), borsó passzírozva, paradicsom héjjazva, magozva, főzve - paradicsomos krumpli az új kedvenc :)

7 hónaposan kezdtem el a glutént bevezetni babakekszel, majd kb 2 hét múlva adtam neki durumtésztát is - ezzel is lehet variálni a kajákat. Ja meg rizzsel!

Vettem só nélküli vegetát bioboltban, kapott vegetás-petrezselymes krumplit (kis almával, mert amúgy ehetetlen a krumpli)

Most múlt 8 hónapos, kb 1,5 hete kis rántással csinálom a főzeléket és elkezdtem a joghurt, sajt adását is. Így a tökfőzeléke majdnem olyan mint a mienk :)

2009. júl. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A karfiol és a sárgabarack nem puffasztja nagyon?
2009. júl. 1. 08:56
 7/7 anonim ***** válasza:
Karfiolt ne adj neki, csak 11-12 hónaposan!
2009. júl. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!