Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit eszik a 16-17 hónapos...

Mit eszik a 16-17 hónapos babátok egy nap?

Figyelt kérdés
Kérlek részletesen írjátok le, hogy kb. hánykor mit és mennyit eszik. Állandó hányással, hasmenéssel küszködünk, dokik nem találtnak semmit. Azon filózunk, hogy elhagyjuk a reggeli és esti tejet, mert azt seperc bevágja, szilárd kajákat viszont alig-alig eszik. Két kanál után eltolja a kaját, és nem hajlandó enni. Amikor 6 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálálst 10 hónapos koráig hatalmas mennyiségeket evett bármiből, amit adtam neki, aztán 10 hónaposan kezdődtek a hányások, napi 4-5 hasmenése volt. Már nagyon aggódom. Most is kihányt mindent, amit délután óta adtam neki. Aztán megint bevágott egy üveg tejet, merthogy éhes volt. Nagyon tanácstalan vagyok. Érdekelne, hogy más babák mit esznek ebben a korban.
2009. jún. 29. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Mindenképpen menjetek el gasztroenterológiára!


Az én 16 hónapos fiam ugyanazt eszi amit mi. Iszik tejet kakaó formájában, semmi baja.

2009. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az én fiam kicsit kisebb, 14 hónapos, de ő is eszik szépen, szóval ilyen gondok nincsenek. szerintem is vidd el vmi speciális kivizsgálásra.
2009. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
már jártunk gasztroenterológusnál. Eddig kizárta a laktózérzékenységet. Ha jól értem nincs reggel és este tej, vagy tápszer?
2009. jún. 29. 22:15
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. nálunk van. reggel és este 270 270 mili. reggel tápszer, aztán csipeget kis fiflit, kekszet... de. gyümi ebéd főtt kaja, du, ha hagyott az ebédjéből, plusz gyümi, joghurt... később sinlac aztán kifli aztán fürdés után tápszer.
2009. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

Megpróbálom neked leírni a mai napunkat. bár most nincs olyan jó étvágya mint eddig:

Reggel ébredéskor 2dl kakaó ( tápszer 1 éves kora óta nem iszik akkor kezdtünk tejezni)

Tízórai, reggeli kifli 1db általában tejes vizet iszik hozzá és megeszik 1db túrórúdit. Nasika keksz

Ebéd ma: borsóleves és túrós tészta

Uzsonna kimaradt vacsira kolbászos paprikás krumpli. S most lefekvés előtt kakaó megint.


Elég húzós,hogy már hónapok óta hasmenéses hányós. Félteném,hogy kiszárad kap valami Normafloeret vagy hasonlót? Ez elég komoly.

Diet anyuka

2009. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Inni iszik, eléggé rá van állva a folyékony dolgokra. Köszönöm nektek, hogy leírtátok. Egyszer kapott egy 20 napos normalfore kúrát. Nem tudom, hogy azt lehet-e huzamosabb ideig is adni? Nem mintha sok minden megváltozott volna azalatt az időszak alatt. Az étvágytalanságra segített a cebion csepp, de most már az sem segít. :-(
2009. jún. 29. 22:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magatokat lerázni sürgősen vizsgáltassátok ki!
2009. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam is 16 hós lesz,reggelire(9 körül,mert későn kel) vmi kenyér(lekváros,májkrémes,tojásrántotta,körözött,szendvics,stb,kakaóval,néha teával.),Tízórai nincs,max 10 után vmi keksz,nasi,hogy délre azért ne lakjon jól.ebédre azt eszi amit mi,(12-körül).A levesektől kezdve szinte mindent megeszik.Aztán délután 4-5 körül megint valami uzsira való,joghurt gyümivel(mostanában ledaráloma müzlit,és beleteszem neki),meg vmi rágcsa.Ha az ebédet nem ette rendesen akkor azt kapja,és utána a gyümi.Este a szokásos,amiket reggelire eszik,ez 3/4 8körül van,és lefekvés előtt 1,5- 2 dl kakaó,vagy tápszer.Ha tejpépet vacsizik,akkor kevesebb kakaót kap,de van hogy elmarad.


Engem érdekelne hogy cumisüvegből kapja-e a tejet,már csak azért mert lehet h vmi történt,ami miatt lelkileg megterhelőbb az evés,a szilárd étel,és megnyugtatásként csak a tej jó neki.(???csak találgatok)De arra is gondolok hátha lenyelt valamit!Bár sok idő eltelt már 10 hós kora óta,csak lehet hogy nem tud kiürülni a szervezetéből.....Szerintem valami totális kivizsgálás kellene,nyelőcső-vizsgálat,hasi UH stb,véginézni a gyomrát,beleket,stb,ez nem normális.vmi miatt lehet NEM TUD nyelni szilárdat!A sok tejtől (ha kizárólag azt eszi lehetnek sztem ilyen ilyen jellegű bajai amiket írtál,hiszen elég egyoldalú így a táplálkozása.El is hiszem hogy aggódsz,én is aggódnék,de inkább menj el több orvoshoz,és vizsgáltasd ki a picurt!Ha belegondolunk h a sok hányás miatt a nyelőcsöve is érzékennyé válhatott,a sok gyomorsavtól,lehet fáj neki ha a szilárdat kell lenyelnie.Csak találgatni tudok,bocs nem okoskodni akarok,csak hátha vmi eszünkbe jut a sok lehetséges dologból...jaj úgy szurkolok hogy minél előbb kiderüljön mi van vele!!!!

2009. jún. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ezen a telefonszámon lehet érdeklödni allergia vizsgálatrol kijárnak helyszinekre és a doki telefonba is tud felvilágositani. tel:06205262954
2009. jún. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszololó. Tudnál írni valami bővebbet az utolsó telefonszámról? Kik ezek? Gondolom fizetős? Azért szeretném előtte csekkolni, hogy kiket hívok ide :-) Köszi, ha esetleg még ránézel erre a kérdésre.
2009. jún. 30. 07:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!