Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik tulajdonképpen ok nélkül...

Akik tulajdonképpen ok nélkül kaptak HA-s tápot, meddig itták azt?

Figyelt kérdés
Mikor váltottatok nem hypoallergénre? Kezdettől azt ittátok, v csak kiegészítésnek?
2009. jún. 29. 09:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

3 hónapos korától kapta a tápszert, mert elfogyott a tejem ( sajna). Ha-st kapott kb 5 hónaposan váltottunk nem Ha-sra, mert amúgy nincs allergiás a családban, gondoltuk kipróbáljuk. Semmi baja nincs tőle, most 6 hónapos, de már megy a hozzátáplálás.

2009. jún. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi a kezdetektől azt kaptuk. Sajnos hormonális okok miatt nem nagyon volt tejem. Fogalmam sincs, hogy miért írt fel a doktornő pont HA-s tápot. Mivel első baba, halvány gőzöm sem volt, hogy milyen tápszerek vannak egyáltalán. Most 8 hós a fiam és még mindig HA-sat ír fel a doktornő. De ha elfogy a recept, akkor a boltban szoktunk simát is venni (mióta elmúlt 6 hós és a 2-es tápszert használjuk) és attól sincs semmi baja. Az a vicces, hogy amelyik nem HA-s, az is hypoallergén. Szóval egyáltalán a kettő közötti különbséget sem értem.
2009. jún. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem HA-s volt otthon, csak a biztonság kedvéért tartottam, kislányom 4 hónapos koráig csak anyatejes volt, aztán azóta kap pótlást, de a pótlást már sima tápszerből kapja. A dokink nem látta okát, hogy ne kaphassa, és nincs is semmi baja tőle. Szóval, végül sosem ettünk HA-t. Elvileg nagyon pici babáknak adják, 3 hónapos korig, akik a kezdetektől tápszeresek, hogy nehogy valami allergiás bajuk legyen, vagy ilyesmi.
2009. jún. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mi is kiegészítésnek kaptuk elég korán. Aztán keveset, vagy még kevesebbet kapott is, volt hogy egyáltalán nem. De most már 5 hónapos, eddig Humana Ha Startot ettünk, mostanra már a HA 2-t írta az orvos. Kezdő anyukaként fogalmam sem volt róla, hogy mi a HA, nem HA, stb. Tulajdonképpen innen tisztult a kép menet közben. A legelején az orvos csípőből HAt írt, nem érdeklődött allergia iránt. De miután mostanában már nem kell havonta az orvoshoz menni, én nem szívesen mennék órákig tartó várakozást kockáztatva, hogy felírassak több ezer forintért tápot! Távol álljon tőlem, hogy ezen spóroljak, csak ha nincs értelme, akkor minek??? Legközelebb megkonzultálom az orvossal, csak gondolom ennek vannak financiális oldalai is az ő részéről is:-)))))) Köszi a válaszokat!
2009. jún. 29. 09:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi is hozzátáplálásra használunk Tápszert 4 hós kisfiamnál.Úgy egy hónapja elfogyott és a férjem nem Ha-sat vett.Semmi baja nem lett tőle..sőt sztem sokkal jobban ette.De a doktornő majdnem leharapta a fejem,hogy nem Ha-sat adtam neki,pedig már 3. baba és a családban sem fordult elő allergia..Azóta írattam még egy dobozzal,de többet már nem fogok,mert nincs sok értelme harcolni a dokinővel és a másik ugyanannyiba kerül mint a Ha-s feliratva..
2009. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kezdetektől kapott pótlást a fiam.Úgy 2,5 hónapos koráig kapott HAs tápszert,aztán egyszer mondtam a dokinak,hogy nincs allergiás a családban,adhatnék-e neki nem Has tápszert.Ő mondta hogy próbáljuk meg.Azóta ezt eszi(Beba aktív),semmi baja nincs!
2009. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!