Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit javasoltok? Altatás -...

Mit javasoltok? Altatás - bővebben lent.

Figyelt kérdés

9 hós a lányom és csak ölben/ringatva alszik el.

Nagyon sokáig hasfájós volt, és műtötték is, ezért sokat dajkáltuk: örültünk, hogy a fájdalmain és kellemetlenségein könnyíthetünk, de mire észbekaptunk, már nem tudott másként elaludni.

Tudom, hogy elcsesztem, és szeretném átszoktatni az önálló alvásra, de bármivel is próbálkoztam eddig, NEM MEGY!

Ha leteszem az ágyába, egy darabig elszórakoztatja magát, majd nyűglődik és ha ezen nem segítek és nem ringatom el, akkor sírni kezd, és 5 percen belül hányásig hergeli magát.

És ezzel nem tudok mit kezdeni. Fej-lilulásig üvölt 1 levegővel, aztán nem vesz levegőt másodpercekig csak tátog, nagyon ijesztő, és a vége hányás. Egy határon túl már kézben sem nyugszik el csak sír és tol el magától+ üt-ver. Órákig képes játszani velem a beteszem/nyűglődik/kiveszem megnyugszik/visszateszem... játékot. De alvás nincs, csak kézben.

Már nagyon el vagyok keseredve, mit tanácsoltok?


2009. jún. 29. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát, Ő már elég nagy ahhoz, hogy csak úgy megtanuljon elaludni magától. Barátnőmnek Tracy Hogg (A suttogó titkai I.) módszere alapján 11 nap alatt sikerült a 7 hónapos kislányát rászoktatni az egyedül elalvásra. Olvasd el a könyvet, nagyon hasznos, leírni hosszú lenne, de könnyű olvasmány, pár nap alatt megvan. Ja, és ne hagyd addig sírni a kislányod, amíg teljesen felhergeli magát, mert ezzel csak ráteszel egy lapáttal az egészre. Ha sír, azonnal reagálj.
2009. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, csak az a baj, hogy ha felveszem a sírás előtt, akkor már hajtja is a fejét a vállamra, hogy aludjon. De a cél ugye az lenne, hogy ne rajtam aludjon el.

A Suttogót olvastam, ott is az van, hogy vegyem fel míg megnyugszik, majd tegyem vissza. De fentebb írtam, hogy ez sem működik, mert órákig csináljuk anélkül, hogy bármi eredménye lenne.

2009. jún. 29. 09:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez neked megterhelő, mármint hogy ezek szerint annyi az altatás, hogy a vállaxra hajtja a fejét és alszik is, majd beteszed az ágyba és kész? Ne haragudj, de nem értem, ezzel mi a nagy probléma....???
2009. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

8,5 kilós és van, hogy egy órán keresztül kell ringatni, mire elalszik. Biztos én vagyok béna, de igen, ez megterhelő.

Nem azt írtam feljebb, hogy lehajtja ÉS MÁR alszik, hanem hogy lehajtja, hogy így aludjon el, ölben.

2009. jún. 29. 09:47
 5/12 anonim ***** válasza:

Szia,

Nálunk hasonló a helyzet csak én még nem sírattam meg soha a babám, és nem is fogom, ő is ringatva alszik el 5 max 10 perc alatt. Bekapcsolok neki egy kis zenét (mindig ugyanazt), azt nagyon szereti és a 2. vagy 3. számnál már alszik is.

Ne aggódj meg fog tanulni egyedül is elaludni, majd ha már érti amit mondasz. Legalábbis én már arra várok, meg sem kisérlem most leszoktatni erről. Ez van. Ő is már 9 kilós, de azt az 5-10 percet kibírom.

(Ha kint sétálunk akkor a babakocsiban is elalszik, esetleg próbáld ki azt)

2009. jún. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
nEm vagy béna, igy már értem! Szerintem jó úton haladtál, kivéve a hányós-sírós dolgot, időben el kell csípni, hogy eddig ne fajuljon el. Ahogy írtad, több óráig is tartott ez a felvesz-letesz, de végül csak megadta magát, nem? Tudom, hogy ez igen megterhelő és fárasztó "játék" igy este 9- től 11-ig, de ha kitartóbb lennél egy kicsit, következő nap már fél órával hamarabb menne, aztán másnap méghamarabb, és egyszer csak menne neki a szèpen egyedül alvás. Most azért ilyen ideges és azért ordít, mert nem érti hogy miért nem úgy altatod, mint eddig. Neki több nap kell az átálláshoz. Mindig csináld ugyanazt:függöny behúz, be a kiságyba, simi, ellépsz. Ha elkezdi a sirást, meg kell nyugtatni. Ha túl sokszor van kivéve, teljesen felpörög, azért fesziti a testét a kezedben, mert már ott sem akar lenni csak aludni végre, de innentől kezdve síràssal megy az elalvás a kiságyban. Egyre rövidebb idő alatt fog megnyugodni, de légy kitartóbb! Meglesz az eredmény, ügyesen meg fogod oldani!!
2009. jún. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez vált be:(az én fiam is hányós a sírástól)Mikor elálmosodott(eléggé),akkor kezdtem.Betettem a kiságyba,megsimogattam,cumit be és leültem az ágy mellé,hogy lásson.Én viszont nem néztem rá,csak ott voltam.Persze volt sírás stb.Olyankor visszaadtam a cumit és megsimogattam,de nem vettem ki és ne szóltam hozzá.Minden alkalommal elöbb aludt el,persze sírt is.Egy hét után már bent sem kellett maradnom.Ez két hónapja így van és egyedül alszik el.Hozzá teszem,hogy addig végig velünk aludt.Most pedig átalussza az éjszakákat.
2009. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is a választ.

Én énekelek neki, van 2-3 kedvenc altatója.

A babakocsiban csak nézelődik, meg játszogat, aludni nem hajlandó.

Néha nekünk is gyorsan megy, tényleg 10 perc, és azzal nincs is gond, de az 1-1,5 órás altatásoktól teljesen kikészül a derekam, és elkezd keményedni a méhem (7 hetes várandós vagyok).

Én is csak akkor vártam meg a sírást, mikor elkezdtük kipróbálni a suttogós-módszert, hogy hátha... persze a szívem majd megszakadt, az én könnyeim is potyogtak.

Ha meg sem próbálom lerakni, akkor természetesen nincs sírás, és egyéb esetben is mindig reagálok ha jelez, tehát légyszi ne gondoljátok, hogy hagyom tombolni a gyereket. Így is mindenki azzal csesztet a családban, hogy minek veszem fel, vagy minek sietek be ha sír, miért nem hagyom kicsit.

2009. jún. 29. 10:04
 9/12 A kérdező kommentje:

9.59-nek:

Igen, ez a több óra valóban több óra: tehát napközben etetések közötti időszakot is teljesen kitöltő. Azonnal feláll, amint leteszem a karomból és nekikezd játszogatni, majd ha ezt elunja akkor nyűglődni, ekkor kiveszem megnyugtatni, de újra csak játék van belőle... ördögi kör. Fekve nem marad meg.

10.03-nak

ki fogom próbálni hogy nem figyelek rá és még a nagy sírás előtt kiveszem, de majd akkor sem nézek rá és nem ragálok bármivel is próbálkozik. Csak tartok attól, hogy mivel nem hajlandó lefeküdni, ezért nem kerül olyan nyugalmi állapotba, mikor már magától elaludna.

2009. jún. 29. 10:10
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem keseredj el!Mivel várandós vagy hagyd abba az ölben cipelés, ülj le vele, mert a másik babádra is gondolnod kell. Én is sétálva altattam a lányom 5 hónapos koráig, aztán leültem vele egy kényelmes fotelba, (kipárnázva szopis párnálval a derekam) amit betettünk a szobájába. Én nagyon szeretem ölben altatni! Olyan jó érzés összebújni! Most már fürcsi után pár korty tea, cumi be, és 10 perc után alszik. Napközben a játszószivacsán alszunk. Ölbe veszem 1-2 percre, közben ülök a szivacson,ringatom. Aztán lefekszünk egymáshoz bújva és 5 perc alatt alvás van.

Lehet, hogy mások már pár hónaposan egyedül elaludni tanítják a babájukat, én még 2-3 évesen is ott akarok lenni mellette amikor elalszik. Összebújva vele, meseolvasással, jóéjt puszival. Mindenki maga tudja mi jó neki és a babájának. Úgyhogy ha sikerül ölben hamar elaltatni, akkor ne törd magad, most nincs szükséged az idegeskedésre. A legjobb az lenne, ha apa kezdené altatni, mert nemsokára neked ott lesz a másik picur. Akkor már késő lesz újra szervezni az estéket. Fel a fejjel. Nem baj az, ha a közeletekben tud csak elaludni gyerkőc. Ez az én véleményem.

2009. jún. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!