Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki vagyok merülve. Ötletek?

Ki vagyok merülve. Ötletek?

Figyelt kérdés

7,5 hós babám (mászni, állni, kanapé mentén lépegetni tud)az elmúlt napokban többször fel kel éjjel, nappal alig tudom elaltatni, ha leteszem, már áll is fel. Ezt nappal kb. fél óráig játszuk, addig kb. 50* ismételjük. Utána inkább ledőlök vele, úgy elalszik, mert nem hagyom felállni.

Az elmúlt két nap már nagyon fárasztó volt.

Tegnap reggel 7-kor kelt, a szokásos délelőtti alvást kihagyta, így aludt 12-13-ig, majd 16-17-ig. Eddig 8-kor cicin bealudt, most is evett, majd felélénkült. Letettem az ágyába kicsit később, mikor már ásítozott, dörzsölte a szemét. Egy órán keresztül játszottuk, hogy feláll, visszafektetjük, egy szót sem szóltunk hozzá. Sírni nem sírt, sőt kacagott. Igyekeztünk ritkán bemenni, hogy ne azért csinálja, mert akkor láthat, és hogy jobban elfáradjon az álldogálásban. Végül a melléfekvős verzió jött be, kb. negyed 10-kor. fél 12-kor, fél 1-kor, fél 3-kor sírt, állva találtam a kiságyban (nappal gond nélkül leül állásból) úgy tűnt, mint aki félálomban van. Lefektettem, cumi szájba,felpattant. Ekkor az apja ment be, neki sikerült. Fél 6-kor kelt, evett, fél 7-ig fent volt, majd egy órát aludt, fél 8-kor egy kicsit megint szopizott, azóta játszik.

Mit tegyek? Összeesek a fáradtságtól.

Köszi előre is az ötleteke!


2009. jún. 29. 08:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Udv a klubban!

Szinte ugyanez a helyzet nalunk. Het honapos volt epp tegnap a babam, o meg nem all fel, minden egyebet csinal (maszik, felul, hintazik, porog, forog es mindenhova eljut, mindent eler). Ket honapos kora ota ataludta az ejszakat, magatol aludt el nappal konnyen, este eves kozben (tapszeres) es fel sem ebrend reggelig. Egy hete viszon ebred. Ez nem is lenne baj, de o nem csak ebred, hanem fent is van. Kinyitja a szemet, mire odaernek visszaaltatni mar hintazik, felul, jatszik, es kesz. Hajnali kettotol ugy kezdi a napot, mintha mar reggel lenne. Este ugyanugy elalszik nyolc korul eves kozben, viszont fel oraval kesobb felebred es ismet jatszik, maszik. 11kor nagy nehezen sikerul vissza altatni, de akkor mar olyan almos, hogy nyuszog, rugdos, karmolaszik, csip. Nappal nehezen alszik el, mert akkor is faradt, de inkabb meg mozog, vegul cirogatni kell es szo szerint lefogni, hogy ne sirjon a kimerultsegtol.

Ezzel ugy lennek, hogy orulhetek, hogy eddig jo alvo volt, viszont az a helyzet, hogy en mar varom a kistesot, egy hete folyamatosan gorcsol a hasam nem kicsit, mert kialvatlan vagyok es korai terhessegnel ez nem tul jo.


Tegnap utana olvastam a dolognak es annyit talaltam, hogy a mozgasfejlodesuk miatt lehetnek a babak rossz alvok 6-8. honap kornyeken. Altalaban 4-6 het alatt ez elmulik es vissza all a regi rend, mert addigra feldolgozzak, hogy ok peldaul fel tudnak ulni, vagy fel tudnak allni, mar termeszetes lesz nekik es nem akarjak allandoan ezt gyakorolni.

Tehat meg varhatunk.

Meg egy olyan tipp is volt, hogy halozsakban kell altatni ilyenkor okat, allitolag ez a modszer a mozgas miatt nem alvo babak felenel segitett. Ugyanis halozsakban peldaul amikor megprobalnak meg felalomban felallni, felulni, maszni, akkor nem fog menni nekik, igy visszahajtjak a fejuket es alszanak tovabb. Jo esetben.

Csak azt nemtom, hogy ezt most hogy lehetne kivitelezni. Mert az en fiam egyebkent halozsakban alszik, viszont ebben a nagy melegben atlagosan 26 fok van ejszaka a lakasunkban sajnos, nagyon nem birja a meleget, igy mostanaban csak pelusban, vagy max body-ban altatom, halozsakban szet izzadna magat es akkor amiatt nem aludna.

2009. jún. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:-) Az előbb válaszoltam a hálózsákos kérdésedre.
2009. jún. 29. 08:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Koszonom, hogy valaszoltal. :-)

Hat, akkor okosabbak nem lettunk sokkal, de legalabb mar tudjuk, hogy nem vagyunk egyedul... :-D

Lehet, hogy el kellene kuldeni ejszakara egyutt "bulizni" a babainkat, hagy porogjenek, mozogjanak, mi pedig aludnank egy jot. :D

2009. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A fiamat, most tettem le aludni, mert már majd leragadtak a szemei, vörös a fáradságtól. Kb. fél percig feküdt, utána hasravágta magát, négykézlábra áll, felül, majd feláll. A másik verzió, hogy megfogja a rácsot, és már húzza is magát ülésbe, majd állásba. Nagyon édi, meg ügyes, csak kezdem kevésbé élvezni, mint eleinte. Mindjárt bemegyek és újra lefektetem. Ezt akár fél órát is tudjuk játszani. :-(
2009. jún. 29. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!