Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altassam el a lányomat...

Hogyan altassam el a lányomat a kiságyba?

Figyelt kérdés

Eddig kézben altattam és amikor elaludt beraktam a kiságyba.Viszont azt vettem eszére h egyre többször felébred arra ahogy lerakom és akkor kezdem elölről az egészet.Na meg most még kicsi és könnyű de ha nagyobb lesz nem fogom tudni magamon altatni.

Szeretném rászoktatni h a kiségyban magától aludjon el.Még csak 7 hetse szóval még viszonylag könnyen formálható.

Eddig arról tudta h most az esti nagy alvás van h elvonultam vele a szobába és ott alatattam magamon.Szeretném ha azért megmaradna valami rutin amiről tudja h most sokat kell aludni.

Előre is köszi!


2009. jún. 28. 21:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

22:06-os vagyok.

Értettem a kérdést, én a saját módszerem kapcsán írtam a saját ágyból átszoktatást...

Mindegy.

Poén akart lenni, de ezek szerint harmat gyenge... :-(

2009. jún. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Vagy én vagyok álmos és nem értettem a poént.:D:D Amúgy is hülyülök...:))))
2009. jún. 28. 22:21
 13/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, hogy ezt hogyan lehet fokozatosan. Mi egyből belecsaptunk a közepébe és másfél hét alatt meg is szokta az új rendszert. Hihetetlenül alkalmazkodóak még ebben a korban.
2009. jún. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos a rendszer. Minden esete minden ugyanúgy történjen. Mi fürdünk kb. azonos időpontban, utána bevonulunk a hálóba, akkor már csak az éjjeli lámpát kapcsoljuk fel, behúzzuk a sötétítőt, és szopizunk. Majdnem mindig elalszik közben, de ha mégsem, akkor is tudja, hogy ha lerakom, akkor neki aludnia kell. Kap 1 puszit, betakarom, és lekapcsolom a lámpát. Ha cirkuszol, akkor a hátát szoktam simogatni, és halkan dúdolok neki. Mindig ugyanazt, ebből tudja, hogy ez az altató dal. Mindig működik, kb. 3-4 hónapos korától így csináljuk. Most 9,5 hónapos.
2009. jún. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Na még egy kérdés: mi fél 7-kor fürdetünk utána szopi majd kicsit az apukájával van és 9-kor megint szopi és utána alvás.Eddig ezt szokta meg.Hogyan változtassak ezen h akkor fürcsi, kajcsi és alvás?H toljam ki a fürcsit?A lényeg h hirtelen hogyan válzotassak mindenen úgy h szegény ne zavarodjon meg.
2009. jún. 28. 22:29
 16/17 anonim ***** válasza:

Miért kéne a fürdetést bántani?

Szerintem az esti szopi utáni altatás jó rendszer, ne variáld át!


És akkor előtte még játszhat apával is, szerintem teljesen jó az úgy.

(bár nálunk fél nyolckor van fürdés, és nyolctól kötelező szundi...)


Ha már van egy rendszeretek, ami a Ti igényeiteknek is megfelel, akkor azon ne változtass, nem attól fog ringatás nélkül elaludni!


A fürdetésből már úgyis tudja, hogy este van, és a "sok alvós" rész jön majd már a napból, akár egy, akár két szopi van az alvás előtt, szerintem nem azon múlik...


Ha ez a rendszer a Ti ritmusotokhoz a legmegfelelőbb, akkor szerintem azt hagyd úgy.


A poénkodós voltam... :-)

2009. jún. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

szia

szerintem jobb lenne fürcsi elött a játszás, mert ha nagyobb lesz,jól felpörgetitek majd és az istenekért se lehet lelőni.

:)

mégha álmos se, és akkor jön a sírás,már a fáradságtól nem tud elaludni....

tapasztalat.

nálunk úgy zajlik, hogy 8kor fürdés,az öltöztetésnél benn van apa (francia ágyon öltöztetek+pelusozok)akkor "szórakoznak" egy picit.aztán apa kimegy, etetés (tápszeres).evés után egyből beteszem a kiságyba.

eleinte simogattam a hátát, és 3-5perc alatt el is aludt.

most már nem is simizem, csak ott állok, és neki ez elég ,tudja,hogy ott vagyok.

a lényeg:(ahogy elöttem már páran írták is), ne vedd ki, ne beszélj!!!

7hetesen ez nagyon könnyű lesz.

mi 5-6hónapos kortól kezdtük(elötte szopizás közben elaludt),és akkor már nem volt egyszerű altatni a kiságyban egy mászó,felállni próbáló rosszcsontot.

:)

de kitartás, ez hosszútávon megéri.

11hós kisfiú anyukája

2009. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!